Матеріал-прогноз під назвою «Що задумав Путін стосовно Херсона?» «Гривна» публікувала 6 листопада 2022 року – тобто за декілька днів до звільнення Херсона. Напередодні річниці деокупації міста ми вирішили нагадати про цю публікацію, щоб подивитися, що з наших прогнозів збулося.
Одразу спойлер: реальність виявилася набагато гіршою за наші прогнози. У ХХІ столітті ми вимушені страждати від дій божевільного терориста Путіна. Добра новина: Херсон, попри все, стоїть, і ми – вільні!
Нагадаємо пункти минулорічних прогнозів щодо можливих дій країни-агресора:
1. Інформаційна страшилка щодо підриву дамби Каховської ГЕС.
2. Примусова евакуація населення.
3. Перекидання техніки та військ на лівобережжя.
4. Мародерство.
5. Заява Путіна 4 листопада щодо евакуації жителів Херсона.
КОЛИ МИНУВ РІК…
Отже, проаналізуємо пункти прогнозів.
1. Підрив дамби Каховської ГЕС стався 6 червня 2023 року, тобто через пів року після того, як росіяни втекли на лівий берег, покинувши Херсон. Хоча активно цей план обговорювався з жовтня 2022 року (тоді про підготовку теракту заявив Президент Володимир Зеленський).
Тактика розголосу спрацювала, на цьому моменті «Гривна» й ґрунтувала свій прогноз, перебуваючи в певному інформаційному полі в конкретний час (листопад 2022 року). Під час втечі окупанти на теракт не наважилися, але по факту реалізацію своїх безумних планів Путін лише відтермінував. А вчинив теракт, коли навесні ЗСУ перейшли в контрнаступ по декількох напрямках фронту.
Зрозуміло, що катастрофа та затоплення прибережних територій значно погіршили перспективи ЗСУ зі звільнення лівого берега. Але наші військові обрали іншу тактику: знищення логістичних ланцюжків ворога та поступове закріплення на лівому березі. На жаль, останнє – ціною неймовірних втрат.
2. Примусова евакуація не дала ефекту, на який розраховували росіяни. Навіть навпаки – терористам вигідно прикриватися цивільними, розуміючи, що це обмежує дії ЗСУ на лівому березі. Лінії оборони вони, як ми й писали, на лівому березі створили, звідки вже майже рік обстрілюють Херсон та прибережні населені пункти Херсонського й Бериславського районів.
3. Перекидання техніки та військ на лівобережжя. Усе саме так і відбувалося: прикривалися цивільними, будували нові логістичні шляхи, якими під прикриттям цивільних пересували техніку. Завдяки ЗСУ, вони втратили головну транспортну артерію – Антонівський міст.
4. Мародерство. Крадучи та знищуючи все на правому березі, росіяни справді створювали умови, які не сприяють поверненню. Навіть попри заяви гауляйтера Сальдо та інших московських посіпак, що вони планують «звільняти» Херсон, очевидно, що цього не відбудеться.
5. Брехлива турбота Путіна про населення Херсона. Тут усе очевидно: промовлялося це лише для пропаганди та для самих росіян. Зараз щоденно – сотні обстрілів з різних видів зброї. Окупантам не шкода людей.
ЗАМІСТЬ ВИСНОВКІВ
Херсон справді став прифронтовим містом, адже розділяє нас із ворогом лише Дніпро. ППО, про яке в соцмережах просять головнокомандуючого Залужного деякі далекі від знання специфіки війни херсонці, не варіант для нинішньої ситуації. Засоби протиповітряної оборони будуть знищені ворогом. Та й не допоможуть, адже обстрілюють нас здебільшого з мінометів, артилерії і танків.
По суті, Херсон став Маріуполем навпаки: місто Марії знищували, щоб підкорити, Херсон росіяни почали вбивати, коли його полишили. Скільки це ще буде тривати, сказати важко.
1 листопада впливовий англомовний журнал The Economist опублікував інтерв’ю та окрему колонку Головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного. Матеріали об’єднані однією темою: нинішня ситуація на фронті, яка зайшла в глухий кут, та шляхи виходу з неї.
Багато хто з українців сприйняв це інтерв’ю як холодний душ. Мовляв, не так усе добре, як показують по єдиному марафону новин, що ця війна надовго, що все пропало…
Але це лінійне, спрощене сприйняття. Адже треба розуміти, на яку аудиторію були розраховані слова Залужного – на іноземну. Зрозумілими прикладами Головнокомандувач пояснював тим, хто приймає рішення про виділення військової допомоги на Заході, що саме потрібно й до чого призводить зволікання з поставками зброї в Україну.
Як повідомляла «Гривна», полковник запасу ЗСУ та пілот-інструктор Роман Світан розповів нещодавно, які завдання на лівобережній частині Херсонщини виконують наші бійці та чи зможуть ЗСУ форсувати Дніпро.
На світлині: Антонівський міст, зруйнований російськими окупантами при відступі з правобережної Херсонщини у листопаді 2022 року. Фото з відкритих джерел
Тэги: