Чисельність жінок в ЗСУ продовжує збільшуватися, насамперед це пов’язано з повномасштабним вторгненням Росії. На захист країни стають не лише чоловіки, а й жінки.
Як повідомляв Military Media Center, станом на січень 2024 року в українській армії служить 45 587 військовослужбовиць, з них – 13 487 мають статус учасника бойових дій.
Історію одеситки та військовослужбовиці Катерини з 126 окремої бригади Сил територіальної оборони розповіли у сюжеті «Суспільне Одеса».
До того, як стати військовою, зазнає жінка, працювала у реабілітаційному центрі опорно-рухового апарату. У військкомат прийшла разом з батьком.
«Якщо на початку мене, як дівчину, намагалися відправити десь до кухні чи до складу. Я дуже супротивилася цьому і так опинилася в мінометній батареї, вчилася та тренувалася на навідника. В принципі, зі стрільця стала кулеметником. Але поки доїхала до передової, то вже працювала з гранатометом. Я навчалася, тому в принципі не було ніякої проблеми, аби змінити одну зброю на іншу. Окрім своєї ваги накидаєш на себе бронік, рюкзачок, на тобі опиняється кілограмів 20-30 мінімум, ще зброя. Важкенько було, але всі йдуть, чому я не маю йти?».
Катерина воювала у складі піхоти на південному фронті, захищала Херсонщину та Миколаївщину. Одного разу поблизу прилетіла міна – жінка отримала контузію. Тепер погано чує на одне вухо.
Чоловік Катерини, з яким вона познайомилася на фронті, нещодавно загинув. Наразі жінка знаходиться у декреті та виховує маленьку доньку. І паралельно займається волонтерством, збираючи кошти на антидронові системи для своєї бригади:
«Це дуже важлива річ, яка має бути на фронті, активно ворог працює дронами ФПВ, тому ця техніка дуже важлива, дуже шкода, що на неї великі черги. Є банка в моно, я купила вже один антидрон, він відправився десь півтора місяця на фронт, був у мого чоловіка та його хлопців. На жаль, коли з ним сталася ця біда, з ним не було цього пристрою. Вже я оплатила другий пристрій».
Водночас військова розповіла, що після повернення з фронту їй і досі доводиться стикатися зі стереотипами щодо жінок в армії:
«У мене багато дівчат знайомих, які там працюють і кожен день, кожну ніч відпрацьовують по русні стабільно. Мені було важко чути або читати різні коментарі типу: «Яка жінка на фронті», «Що, в кого ти там стріляла, копала?». А ще: «Ми вас туди не відправляли, захищаєте систему». Яку систему? Там у хлопців є по шість дітей і вони воюють, вони розуміють, за що вони там», — наголошує Катерина.
Фото: Суспільне Одеса
Тэги: