Від ковіду вже вакциновано близько мільйона жителів Миколаївщини, а кількість щеплених дітей – більша за середню по країні

Від ковіду вже вакциновано близько мільйона жителів Миколаївщини, а кількість щеплених дітей – більша за середню по країні

Автор: Дарина Лапіна 27 Апр. 2024 13:00

Від початку пандемії ковіду в Миколаївській області від цієї хвороби було щеплено майже мільйон людей. В області продовжують комплекс заходів по вакцинації населення, адже коронавірус нікуди не подівся. Про це 26 квітня під час брифінгу розповів гендиректор обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Володимир Клочко.

«В нашій області з моменту початку пандемії від ковіду було щеплено майже мільйон людей – близько 945 тисяч. І серед тих, хто захворів, було лише 14 відсотків вакцинованих громадян.

У нас 346 пунктів щеплення існує в області. Вакцинами ми достатньо забезпечені. І всі вакцини сертифіковані. Завдяки ВООЗ та Міністерству охорони здоров’я у нас на базі нашого Центру контролю та профілактики хвороб зроблено сучасний склад для вакцин, де підтримується належний температурний режим», - розказав  Володимир Клочко.

Гендиректор облцентру контролю та профілактики хвороб МОЗ також додав, що показники охоплення профілактичними щепленнями населення від інших інфекційних хвороб в Миколаївській області перевищують середні по Україні.

Так, охоплення щепленнями проти туберкульозу за 3 місяці 2024 року по області становить: діти віком до року на рівні – 23,9% (середній показник по країні – 21.5%); діти віком старше 1 року - 24,7% (середній показник по країні – 7,5%). Такі дані опубліковані на сайті ДУ «Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України». 

Така ж ситуація і з вакцинацією проти поліомієліту. Протягом трьох місяців 2024 року рівні охоплення обсягами профілактичних щеплень у Миколаївській області наступні: діти віком до року на рівні 23,1% (середній показник по країні – 22,2); діти віком 18 місяців на рівні 22,6% (середній показний по країні – 21, 5); діти віком 6 років на рівні 18,3% (середній показний по країні – 16,6%); діти старше 14 років на рівні 26,5% (середній показний по країні – 13,3).

За три місяці цього року щеплення від кору, паротиту та краснухи в області отримали: першу дозу діти віком 1 рік 22,5% дітей (середній показник по країні – 22,1%), другу дозу у віці 6 років – 17,9% (середній показник по країні – 17,4%).

Фахівці нагадують, про необхідність щеплення малюків першою дозою КПК у 12 місяців та другою –  в 6 років. Так як, кір — одне з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. 9

із 10 неімунізованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені.

Фото ілюстративне.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів