Реальний термін замість умовного: чому суд посилив покарання для херсонського перевізника-колаборанта

Реальний термін замість умовного: чому суд посилив покарання для херсонського перевізника-колаборанта

Автор: Марина Поліщук 28 Апр. 2024 15:30

На початку цього року суд оголосив вирок власнику херсонської компанії-перевізника, який погодився працювати на ворога та займався пасажирськими перевезеннями під час окупації. Проте днями апеляція посилила покарання – умовний термін замінили реальним. Чому? Подробиці – у матеріалі.

Одразу зазначимо, що йдеться про ТОВ «Авто-Лайф», власником якої, згідно з даними на YouControl, є житель Голої Пристані Грибко Олексій Сергійович.

ДОВІДКА. За інформацією видання «Наші гроші», Олексій Грибко – ексдепутат Голопристанської райради від Партії регіонів. Під час депутатства став учасником гучного скандалу. У 2011 році Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція) виявила в діяльності компанії «Авто-Лайф» серйозні порушення і мала позбавити її ліцензії. Але завдяки партійним зв’язкам з керівництвом району підприємство продовжувало працювати. Начальнику Головавтотрансінспекції за негативні результати перевірки фірми Грибка пригрозили звільненням і до логічного завершення справа не дійшла.

УМОВНЕ ПОКАРАННЯ

У вироку Херсонського міського суду від 26 січня цього року зазначається, що з 1 квітня до початку листопада 2022 року власник ТОВ «Авто-Лайф» продовжував діяльність свого підприємства на окупованій території.  

15 липня 2022 року він брав участь в нараді перевізників, яку окупаційна влада провела в приміщенні «Херсонського облавтодору» по вулиці Поповича. За вказівкою окупантів, чоловік добровільно погодився перереєструвати ТОВ «Авто-Лайф» за законами РФ, відкрити рахунок у московському «Промсвязьбанку» та сплачувати податки країні-агресору.

У подальшому три мікроавтобуси компанії «Авто-Лайф» здійснювали пасажирські перевезення за маршрутами «Херсон – Запоріжжя» і «Херсон – Керч».

Крім того, перевізник здійснював перевезення між тимчасово окупованими населеними пунктами Херсонщини за маршрутами: «Гопри – Кардашинка», «Рибальче – Олешки», «Гопри – Буркути», «Гопри – Ковтуни», «Олешки – Залізний Порт», «Гопри – Нова Збурʼївка», «Гопри – Кохани», а також до КПВВ «Василівка» на території Запорізької області.

Грибка затримали восени 2023 року. У судовому засіданні він повністю визнав свою вину. Суд врахував його щире каяття, активне сприяння слідству та призначив умовне покарання за колабораціонізм – 3 роки позбавлення волі умовно, із забороною здійснювати господарську діяльність у сфері пасажирських перевезень на 10 років, без конфіскації майна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дорога життя: з окупованої Херсонщини до вільної України – за 200 доларів

РЕАЛЬНЕ ПОКАРАННЯ

Однак історія цим не закінчилася. Прокурор подав апеляцію та оскаржив вирок щодо покарання з формулюванням, що воно занадто мʼяке.

Херсонський апеляційний суд задовольнив скаргу прокурора та 24 квітня виніс новий вирок: позбавити власника ТОВ «Авто-Лайф» волі на 3 роки, із забороною здійснювати господарську діяльність у сфері пасажирських перевезень та обіймати посади в органах держвлади на 10 років та конфіскацією всього майна, що є власністю засудженого.

Апеляційний суд дійшов висновку, що покарання, призначене перевізнику міським судом, є недостатнім для його виправлення та попередження вчинення ним нових кримінальних правопорушень. Колегія суддів вирішила, що виправлення чоловіка можливе лише в умовах реального позбавлення волі.

Отже, Олексія Грибка засуджено до 3 років увязнення, також у нього конфіскують усе належне йому майно. Ідеться про:

- 2 квартири площею 53,6 кв. м. та 139, 7 кв. м.;
- 18 автомобілів (Jeep Grand Cherokee, два BMW X6, 9 автобусів I-VAN, 6 мікроавтобусів Mercedes-Benz);
- корпоративні права на ТОВ «Авто-Лайф» зі статутним внеском 1 млн гривень. 

Протягом трьох місяців вирок може бути оскаржений у Верховному суді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Так, я визнаю свою вину, бо мені потрібно було вивозити людей»: перевізнику з Херсона оголосили вирок за колабораціонізм

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів