Над відновленням історичної будівлі в Миколаєві місцеві архітектори працюватимуть разом з європейськими фахівцями

Над відновленням історичної будівлі в Миколаєві місцеві архітектори працюватимуть разом з європейськими фахівцями

Автор: Дарина Лапіна 27 Апр. 2024 09:15

В Миколаєві реставруватимуть пам’ятку місцевого значення – Будинок офіцерів флоту. Ідея відновлення історичної будівлі, представлена командою миколаївських архітекторів, пройшла відбір у відкритому конкурсі зі сталої міської регенерації з акцентом на історичну спадщину міст.

Як повідомили в пресслужбі Миколаївської міськради, за підтримки Європейського Союзу, Architects Sweden та 10 партнерів з ЄС у рамках проєкту  u-re-herit в Україні залучили фахівців для виконання пілотних проєктів. Загалом у відборі взяло участь 43 команди архітекторів з різних областей України. У підсумку для участі в CPD - програмі розвитку потенціалу в Україні для архітекторів і планувальників відібрали 12 команд. І миколаївці – серед них.

«В роботу взяли ідею з реалізації Будинку офіцерів флоту. У планах – адаптація комплексу під багатофункціональні культурно-мистецькі цілі, розміщення волонтерського центру та наукового центру з відновлення водопостачання півдня України», - розповів директор департаменту архітектури та містобудування Євген Поляков.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До післявоєнного відновлення Миколаєва долучаться столичні архітектори

Ініціатива з відновлення Будинку офіцерів флоту спрямована на створення безпечного публічного простору для культурних заходів, а також надання підтримки вразливим групам населення, таким як внутрішньо переміщені особи та жертви насильства.

Як сказано в відео-презентації ідеї миколаївських архітекторів, основною метою є відновлення історичної пам’ятки та наповнення її контекстом українського півдня. 

«Будинок офіцерів флоту побудовано в 1824 році для дозвілля морських офіцерів. Під час Другої світової війни будівля дуже постраждала і була майже повністю відбудована в радянському антилюдяному контексті.

В 2019 році силами активістів та за підтримки міської адміністрації було проведено ремонт літньої сцени та запуск нових культурних подій. Місце ожило. На початку повномасштабного вторгнення рф  в Україну будівля стала першим місцем, де миколаївці об’єднались в громадський рух, як гуманітарного, так і військового напрямку для боротьби проти окупантів.

Наразі будинок функціонує, як волонтерський штаб та місце проведення мистецьких заходів та громадських обговорень. Ми хочемо відновити цю пам’ятку та наповнити її контекстом півдня Української держави», - підсумував Євген Поляков.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Миколаєві поменшало історичних пам'яток (фото)

Фото: Володимир Алексєєв.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів