Жителі Херсонщини та Миколаївщини втратили свої гроші при оформленні фейкових виплат: як розпізнати шахраїв
Ілюстративне фото

Жителі Херсонщини та Миколаївщини втратили свої гроші при оформленні фейкових виплат: як розпізнати шахраїв

Автор: Марина Поліщук 28 Апр. 2024 08:00

Аферисти активно користуються вразливим становищем жителів прифронтових регіонів. Один із поширених способів обману – обіцянка грошової допомоги від держави чи міжнародних організацій. Днями на таку шахрайську схему натрапили жителі Херсонської та Миколаївської областей – і зрештою втратили значні кошти зі своїх банківських карток.

Зокрема, 56-річний житель Бериславського району, який звернувся днями до поліції, розповів, що знайшов посилання в соцмережі з інформацією про надання фінансової допомоги нібито від держави. Він ввів дані свого рахунку для оформлення виплати. Після цієї операції з його картки невідомі зняли 36 638 гривень, повідомили в пресслужбі поліції Херсонської області.

З подібною аферою майже одночасно зіштовхнувся і 45-річний житель Баштанської громади. Чоловік звернувся із заявою до правоохоронців і повідомив, що в одній із соціальних мереж побачив оголошення про можливість отримання грошової допомоги. Він перейшов за посиланням і ввів дані своєї банківської картки. Через деякий час отримав повідомлення про списання з його рахунку 65 тисяч гривень, повідомляє пресслужба поліції Миколаївської області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Одесі «заякорилось» вже півтори тисячі переселенців: найбільше із Миколаївської та Херсонської областей

У кіберполіції нагадують: ніколи не переходьте за сумнівними посиланнями, які обіцяють за кілька хвилин оформити грошову допомогу. Про всі виплати грошової допомоги дізнавайтеся лише на офіційних ресурсах. Самі телефонуйте до організацій, які пропонують допомогу, щоб дізнатися умови її отримання.

ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО ЦЕ ШАХРАЇ

У справжніх анкетах чи заявах на грошову допомогу вас ніколи НЕ попросять вказати такі дані:

- тризначний номер на звороті банківської картки (CVV/CVC-код);
- пін-код від картки;
- логін і пароль для входу в інтернет-банкінг;
- ⁠коди й одноразові паролі від банку та мобільних операторів.

Тобто якщо ви натрапили в соцмережі чи деінде в інтернеті на оголошення про виплату грошової допомоги та перейшли за посиланням, зверніть особливу увагу на запитання в анкеті чи заяві. Якщо у вас просять ввести дані банківської картки (її номер та термін дії, пін-код, CVV2/CVC2-коди, паролі) – негайно зупиніться і вийдіть із цієї сторінки, навіть якщо вона нагадуватиме відомий сайт банку чи іншої установи! Це так званий фішинг – вебресурс, який виманює реквізити платіжних карток під виглядом надання неіснуючих послуг.

Якщо ви все-таки стали жертвою шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції або повідомте про ваш випадок за телефоном: 0-800-505-170. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жителі Херсонщини натрапили на шахраїв, купуючи автівки, зокрема й для військових

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів