Законопроєкт про перейменування у Верховній Раді заблокували через Порт-Анненталь: кого не влаштовує назва?

Законопроєкт про перейменування у Верховній Раді заблокували через Порт-Анненталь: кого не влаштовує назва?

Автор: Марина Поліщук 28 Апр. 2024 15:45

26 квітня Верховна Рада мала голосувати за проєкт постанови щодо перейменування 343 назв населених пунктів та районів країни. Однак постанову було заблоковано, тож російські назви поки що залишаються на українській карті.

Як повідомив перший заступник голови Комітету з питань організації держвлади Роман Лозинський, постанову № 11188 заблокувала монобільшість, тобто депутати фракції «Слуга народу». Причини блокування невідомі.

Водночас одеський нардеп від «Слуги народу» Степан Чернявський стверджує, що розгляд постанови відклали через назву Порт-Анненталь – так депутати пропонують перейменувати місто Южне на Одещині.

«Южне поки не будуть перейменовувати в Порт-Анненталь. Я особисто втрутився в цей процес, тому відповідний законопроєкт був знятий з розгляду. До мене звернулися мої виборці з проханням перейменувати Южне в Південне. Наступного тижня я їду в місто – хочу поговорити з місцевими депутатами, із жителями Южного. Проведемо консультації та разом оберемо ту назву, яка задовольнить більшість населення міста»,розповів Чернявський в коментарі 7 каналу.

Він нагадав, що депутати та місцеве самоврядування не надали до парламенту пропозицію нової назви міста, тому парламентський Комітет з перейменування сам обрав назву – ту, яку рекомендував Український інститут національної пам’яті.

Окрім Южного, в проєкті постанови є чимало інших спірних назв. Наприклад, стосовно назви Ольвіополь, яку пропонують замість міста Первомайськ Миколаївської області, теж точаться гострі дискусії на різних майданчиках.

Як повідомляла «Гривна», згідно з постановою № 11188, на Одещині мають перейменувати 1 місто, 5 селищ і 22 села.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Із двох варіантів неочікувано обрали третій: днями парламент може перейменувати Суворове та інші населені пункти Одещини

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів