В окупації за українською програмою дистанційно продовжують навчатися близько 13 тисяч учнів Херсонщини

В окупації за українською програмою дистанційно продовжують навчатися близько 13 тисяч учнів Херсонщини

Автор: Дарина Лапіна 28 Апр. 2024 11:00

Спочатку школярів Херсонщини на «дистанційку» відправив коронавірус, а потім, коли епідемія почала йти на спад, на українські землі вдерлись російські терористи. І нині українським школярам, зокрема і учням Херсонщини, знання доводиться здобувати в прямому сенсі цього слова.

Військова агресія російських загарбників унеможливила звичайне очне навчання дітей Херсонщини в школах. На сьогодні у дистанційній формі працює 187 закладів загальної середньої освіти області. Про це «Гривні» розповіли в облуправлінні освіти і науки.

Дистанційно продовжує працювати і частина шкіл, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях Херсонщини. Із 228 шкіл та 38 філій опорних закладів, які знаходяться на ТОТ Херсонщини, навчальний процес у дистанційній формі здійснюють 67 шкіл і 1 філія, керівники яких та педагогічні працівники перебувають на підконтрольній Україні території.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «За це був би мішок на голову та підвал»: херсонська вчителька – про організацію підпільної української школи в окупації

У школах, що працюють дистанційно (незалежно від місця знаходження будівлі) навчається 12 478 учнів, які перебувають на окупованій території. Відсутні учні зазначеної категорії тільки у працюючих закладах Борозенської, Дар’ївської, Кочубеївської та Тягинської громад.

Тим часом російські терористи роблять усе можливе аби своєю пропагандою промити мізки українським дітям на окупованих територіях.

Так, російські загарбники нещодавно заявили про свої плани на школи в окупованій частині Херсонщини. Зокрема там хочуть збільшити кількість навчальних годин для уроків так званої «історії»

Нововведення обіцяють впровадити з 1 вересня 2025 року. Вивченню цього предмета у 5–8 класах буде по три уроки на тиждень, у дев'ятих класах — по дві години.

Дітей на окупованій частині області змушуватимуть вчити історію за новими людиноненависницькими підручниками. Ця так звана «навчальна література» виправдовує геноцид, який нині чинять росіяни на українських землях. Як виглядає пропагандистка книжка для школярів та ЩО в ній розповідається про нинішню війну – читайте в нашому матеріалі, за посиланням нижче.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Школярів на ТОТ Херсонщини змушують вивчати історію за українофобними підручниками, які виправдовують війну

Фото ілюстративне, DW.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів