У Херсоні поступово позбавляються наслідків повені після підриву ворогом Каховської ГЕС

У Херсоні поступово позбавляються наслідків повені після підриву ворогом Каховської ГЕС

Автор: Ганна Власенко 25 Октября 2023 18:00

Підтоплення внаслідок теракту ворога на Каховській ГЕС, принесло жителям десятків населених пунктів чимало лиха: зруйновані або понівечені будинки, втоплений врожай, втрачене майно, купа бруду та сміття навкруги. Як заявила депутатка Європарламенту Віола фон Крамон, шкода від підриву дамби в Україні така ж велика, як у випадку ядерного радіаційного забруднення.

Проте, попри важкі наслідки біді, що несе «руський мір», українці ні на мить не сумніваються, що впораються і з ворогом, і з наслідками їх злочинної діяльності.

Як повідомив начальник ХОВА Олександр Прокудін, на деокупованій Херсонщині внаслідок затоплення пошкоджені або зруйновані 3252 будинки, в тому числі 121 багатоквартирний, де на перших поверхах пошкоджені квартири.

«Вже обстежено 2475 цих будинків, складено 2256 актів. Оглянемо, думаю, до кінця року всі. Зараз складна ситуація в населених пунктах уздовж Дніпра – це Антонівка, Садове і Тягинка. Але якщо безпекова ситуація покращиться, обстеження проведемо й там», - зауважив Прокудін.

У Херсонській ОВА наголошують, що ніхто не залишиться наодинці з бідою. Адже маємо спільного ворога. І будемо разом долати наслідки цього терору.

Щодня тривають роботи з усунення наслідків затоплення через підрив Каховської греблі. У Херсоні бригади продовжують вивозити сміття, яке принесла «велика вода» і яке утворилося через руйнування будівель з найбільше постраждалого мікрорайону Корабел.

«Найбільше постраждав мікрорайон Острів. І сьогодні фахівці працюють на вулицях П'ятихатській, Озерній та провулку Мідному», - повідомила ХОВА у Telegram.

Також, у адміністрації нагадують, якщо ви потребуєте допомоги з усуненням наслідків підтоплення чи ворожих ударів, телефонуйте до контакт-центру: 0800 101 102.

Читайте також: Чотири місяці після підриву Каховської ГЕС: як сьогодні живе затоплений Острів у Херсоні

Раніше «Гривна» повідомляла, що жителі населених пунктів деокупованої території Херсонської міської громади, які втратили врожай овочів внаслідок підриву греблі, до 31 жовтня 2023 року можуть подати заяву на отримання відшкодування за втрачений врожай.

Фото: скріншот із відео ХОВА

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів