Фінансова криза на ТОТ Херсонщини: колаборанти змушені різати зарплати через дефіцит коштів від Кремля
Ілюстративне фото

Фінансова криза на ТОТ Херсонщини: колаборанти змушені різати зарплати через дефіцит коштів від Кремля

Автор: Іван Підлісний 28 Апр. 2024 17:00

На тимчасово окупованій частині Херсонської області так звана влада продовжує заходи з "економії бюджету" через нестачу фінансування диктаторським злочинним російським режимом. 

Пропагандистські телеграм-канали публікують документи, які отримують працівники захоплених окупантами комунальних підприємств, про "зміну умов трудового договору". За інформацією ворожих джерел, зазначені зміни стосуються безпосередньо скорочення розміру зарплат. Відомо, зокрема, про зменшення "подачок" на окупаційному водоканалі в Каховці. Повідомляється, що працівників цього підприємства змушують підписати документ, згідно з яким зарплати скорочуються вдвічі. 

З тексту самого "повідомлення" стає відомо про прийняття псевдоурядом окупантів так званого рішення про "положення", що стосується граничного рівня зарплат для штату всіх "державних та муніципальних підприємств", що фінансуються з окупаційного бюджету. 

ПУТІНСЬКА ВЛАДА "ЗАКРУЧУЄ ГАЙКИ" КОЛАБОРАНТАМ 

Варто зазначити, що вказаний випадок скорочення зарплат далеко не перший на тимчасово окупованих територіях Херсонської області. Раніше вже повідомлялось про подібні "заходи" з економії окупаційного бюджету, які супроводжувалися затримками виплат та навіть звільненнями працівників підприємств та псевдоадміністрацій захоплених населених пунктів. 

Як писала "Гривна", пік "фінансової кризи" на ТОТ Херсонщини припав на самий розпал головного шоу - імітації виборів путіна. Проблеми з коштами відчули навіть російські військові, яким перестали платити премії за підбиту українську техніку та подекуди й зарплату. 

В так званих "адміністраціях" було встановлено також межі зарплат та премій для так званих "муніципальних працівників". В залежності від посади заробітні плати тепер коливаються від 11 до 56 тисяч російських рублів, а премії цим псевдопосадовцям не можуть виплачувати в розмірі до майже 8 тисяч "дерев'яних" щомісяця. Стосувалися ці "норм", зокрема, тимчасово окупованої Олешківської громади, яку нещодавно очолив син покійного херсонського чиновника та політика Анатолія Хоменко - Руслан. 

ЗАЛЕЖНІСТЬ ВІД "ПОДАЧОК" КРЕМЛЯ ТА ДЕФІЦИТ БЮДЖЕТУ 

Не є таємницею, що фінансування тимчасово окупованої території напряму залежить від кремлівських "подачок" у вигляді дотацій. 

З відкритих джерел відомо, що цього року москва запланувала виділити тимчасово окупованим територіям понад 430 мільярдів рублів. Херсонщину путінський режим хоче фінансувати найменше з усіх захоплених регіонів - більше 33 млрд рублів. Загальна сума, в порівнянні з минулим 2023 роком, зменшилася з 513 мільярдів. А в кремлівському уряді все частіше лунають плани про посилення "фінансової самостійності" ТОТ. У листопаді минулого року стало відомо про тиск на гауляйтерів захоплених територій, від яких російський уряд вимагав взяти відповідальність за скорочення різниці між доходами та видатками місцевих бюджетів, погрожуючи повним позбавленням всіх дотацій. В тому ж таки кремлівському керівництві встигли й заявити про плани щодо поліпшення економічної ситуації на ТОТ до 2030 року. 

Про проблеми з фінансуванням загарбаної частини Херсонської області свідчить й прийнятий колабораційним керівництвом річний бюджет регіону, дефіцит якого складає 4,4 мільярди рублів. І це при тому, що, за даними з відкритих джерел, його дотаційна залежність складає близько 74% - найбільший серед тимчасово окупованих територій. Сам же показник залежності йде на рівні з традиційно залежними російськими регіонами - Інгушетії, Дагестану та Чечні. 

В майбутньому економічна криза на тимчасово окупованій частині Херсонщини буде лише набирати обертів, як і в інших загарбаних українських регіонах, які ставатимуть більшим тягарем для всієї московії, економіка якої суттєво потерпає від санкційного тиску та війни взагалому, що в перспективі може стати однією з причин наступного "жесту доброї волі" від військового керівництва кремля. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Потерпіть до квітня, а потім – до травня: як окупанти знущаються над пенсіонерами на ТОТ Херсонщини

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів