Легендарна «Баба Пріся...»: прем’єра відновленої вистави Херсонського театру – уже в травні

Легендарна «Баба Пріся...»: прем’єра відновленої вистави Херсонського театру – уже в травні

Автор: Марина Поліщук 28 Апр. 2024 18:30

Херсонський театр відновив одну з найкращих своїх вистав – «Баба Пріся, або На початку і наприкінці часів». У спектаклі задіяні нові актори, а прем’єра відбудеться вже у травні.

До 38-ї річниці Чорнобильської трагедії Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр імені М. Куліша вирішив відновити свою легендарну виставу «Баба Пріся, або На початку і наприкінці часів» автора пʼєси та режисера Павла Арʼє. Здача пройшла 26 квітня в Миколаєві.

Нагадаємо, прем’єра вистави відбулася на сцені нашого театру 30 березня 2017 року. Її унікальність у тому, що лише в Херсонському театрі її поставив сам автор – львівський драматург Павло Ар’є. При цьому постановок «Баби Прісі…» є чимало в українських театрах, проте херсонська, за твердженням театральних критиків, – одна з найсильніших.

У відновленій виставі дещо змінився акторський склад. Як повідомили в театрі, тепер роль Вовчика виконує Микола Степаненко, а Слави – Ольга Бойцова. Решта виконавці незмінні: Баба Пріся – народна артистка України Олена Галл-Савальська; Дільничий – заслужений артист України Руслан Вишнивецький; Батько – заслужений артист України Сергій Михайловський.

До речі, Михайловський також є асистентом режисера і працював над відновленням вистави. Художниця-постановниця – заслужена художниця України Ольга Гоноболіна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Мельпомена Таврії": директор Херсонського театру розповів, чи відбудеться фестиваль цього року

«Наш театр поступово, незважаючи на безліч перепон, за допомогою друзів відновлює свій репертуар. Саме в чергову річницю Чорнобильської трагедії ми здали виставу «Баба Пріся, або На початку і наприкінці часів». Вистава живе в нашому театрі вже багато років і користується незмінною увагою глядачів. Сьогодні гостями вистави були студенти Миколаївської філії КНУКіМу, здавали виставу на майданчику, який нам надав цей університет для проведення репетицій. Хочу подякувати ректору Віктору Мозговому за дружнє плече й допомогу. Вітаю постановчу групу з прем’єрою, а Миколу Степаненка та Ольгу Бойцову – з прем’єрою», – розповів директор Херсонського театру, народний артист України Олександр Книга.

Премʼєра вистави відбудеться в травні на сцені Миколаївського національного академічного українського театру драми та музичної комедії.


Публікація про виставу «Баба Пріся…» в газеті «Гривна», весна 2017 рік

Нагадаємо сюжет вистави.

У 30-кілометровій зоні відчуження довкола Чорнобильської атомної електростанції живе дивна сім’я. Покинуте село неподалік річки Прип’ять, маленький хутір, глухий кут. Тікати нікуди – навкруги ліси й болота...

86-річна баба Пріся, її дочка Слава та психічно хворий онук Вовчик хочуть просто жити, але їм доводиться боротися за існування. І боротися не з радіацією – бабка знає, як домовитися з природою, мавками та іншими «мешканцями» лісу (чи то її уяви). Сім’я змушена захищати свій маленький світ від великого суспільства: від дільничого, який увесь час намагається їх виселити, від «мисливців», які для розваги відстрілюють звірину. І допомоги чекати марно: людей не повинно бути в зоні відчуження, вони поза законом, а отже, їх не існує.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виставу Херсонського театру вперше можна подивитися онлайн

На світлинах - сцени з відновленої вистави. Фото: пресслужба театру

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів