Ця рубрика – про їжу. Незважаючи на ту страшну реальність, в якій під ворожими обстрілами живуть тисячі жителів Херсонщини, на стрес, який відчувають і ті, хто залишається вдома, і ті, хто виїхав з рідних міст і сіл, – попри все це, нам щодня потрібно їсти й пити. Тож мета рубрики «ПроЇЖУ» – відволіктися від війни й переключити увагу свого мозку на шлунок.
Сьогодні в рубриці – рецепт від жительки Нової Каховки Ірини, яка нині живе в Одесі.
ЗАПЕЧЕНА В ДУХОВЦІ МОЙВА ТА ХИТРОЩІ ЇЇ ПРИГОТУВАННЯ
Я дуже люблю мойву – у будь-якому вигляді, тому часто готую її. Найпростіший варіант – просто варю розморожену рибку, додавши у воду сіль та спеції. Така мойва добре смакує з картоплею – смаженою чи вареною.
Смажена мойва – це окреме задоволення, але запах під час приготування відбиває бажання готувати таким способом часто. В Одесі мене навчили, як можна уникнути бридкого запаху під час смажіння мойви та зробити її більш смачною.
Тож ділюся цими лайфхаками:
1 варіант: потрібно вимити рибу, скласти її в глибоку миску, посолити, поперчити та добре скропити соком лимона – саме він має прибрати специфічний запах. Бажано залишити мойву в такому вигляді хвилин на 20. Потім можна приступати до смажіння.
2 варіант: замочити вимиту мойву в соєвому соусі – 4-5 столових ложок, залишити на 20 хвилин в холодильнику, а потім поперчити. Тут варто пам’ятати, що соєвий соус сам по собі солоний, так що можна потім не солити рибу. Кажуть, що цей маринад прибере запах і зробить рибу м'якою і соковитою, але я його ще не випробовувала.
3 варіант підходить для запікання мойви в духовці: мені порадили замість борошна використати сухе молоко – тоді рибка стає м’якшою і отримує соковиту скоринку.
Ділюся рецептом запеченої в духовці мойви – без нічого та на цибулевій подушці.
Продукти:
- мойва свіжа – 700 гр;
- борошно – пів стакана;
- приправа до риби або окремо спеції та сіль;
- олія – 2-3 столові ложки;
- лимон.
Рибу потрібно розморозити й помити. Можна випатрати, але я залишаю нутрощі. Далі прибрати зайву вологу й вичавити сік з лимона в рибку, гарно перемішати й залишити маринуватися.
Потім солимо й додаємо спеції. Можна використати готову суміш до риби. А можна окремо додати – до мойви підходять мелений коріандр, суміш перців, лимонний перець, куркума, кумин. Тепер влити олію і перемішати. Залишити ще на 5 хвилин.
Форму для запікання застелити фольгою, змастити олією. Мойву обваляти в борошні (із використанням сухого молока я ще не експериментувала), а далі викласти рівними рядами на форму в один шар. Запікати в розігрітій до 200 градусів духовці від 15 до 30 хвилин, залежно від того, яка духовка.
Також я навчилася запікати мойву з цибулею. Для цього рецепта краще видалити нутрощі з риби та відрізати голову. Далі так само промаринувати в лимоні, потім посолити й додати спеції.
Форму для запікання змастити олією, на дно викласти нарізану кільцями цибулю. Зверху викласти рівним шаром мойву. Полити рибу сметаною (якщо магазинна, то розвести її з водою) і поставити в розігріту духовку. Запікати рибу хвилин 20-25 хвилин при 180°C.
Смачного!
***
Нагадаємо, у рубриці «ПроЇЖУ» «Гривна» ділиться кулінарними досягненнями херсонців. Пропонуємо нашим читачам стати співавторами рубрики – надсилайте в «Гривну» свої рецепти страв, що з’явилися у вашій родині «завдяки» війні. Це можуть бути цікаві нові страви, про які ви раніше навіть не чули, а тепер готуєте регулярно. Або давно знайомі рецепти, але вдосконалені чи підкореговані.
Якщо можете поділитися короткою історією життя вашої родини після 24 лютого 2022 року – це буде дуже доречним. Свої листи надсилайте на електронну пошту «Гривни» або пишіть нам у Facebook чи Telegram.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПроЇЖУ: гарбузово-сирний «сонячний» пиріг – херсонка поділилася рецептом з миколаївським колоритом
Тэги: