Раннє масове відтворення мурах зафіксовано у Національному природному парку «Тузлівські лимани», що на Одещині. Пов’язують це зі змінами клімату. На 1 кВ м можна нарахувати десятки тисяч літаючих комах.
Доктор біологічних наук, співробітник нацпарку «Тузлівські лимани» Іван Русєв розповів про значне збільшення чисельності літаючих мурах, які тисячами кружляють в небі над морем над лиманами.
За його словами, на один квадратний метр можна нарахувати десятки тисяч мурах:
«Загалом на маршруті налічувалось декілька мільйонів мурах. А на лимані Бурнас за декілька днів скупчилось якщо взагалі можна оцінити ..... десятки мільярдів. Зараз несподівано рано по строкам (впливає зміна клімату) в них шлюбний час (в минулому році на Тузлівських лиманах таке явище було в червні)», – прокоментував вчений.
Коли мурашина колонія природно готова до розширення, розповідає він, зрілі крилаті мурахи готові зайняти центральне місце, і, як за сигналом тривоги, всі вони залишають мурашник. Тоді єдиною метою їхнього життя стає розмноження, після чого самки засновують нову колонію.
«Погодні умови повинні бути відповідними – яскраве сонячне світло, слабкий вітер, висока вологість і тепла температура, бажано після 3-4 днів дощу – всі умови і вони відлітають», – говорить Іван Русєв.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Пелікани над Херсоном та Одещиною: червонокнижні птахи не мають спокою під час війни
За його словами, величезні зграї, літають і приземляються, мільйони тонуть у морі та лиманах, перетворюючись на біологічний пил, дуже корисний для кефалевих риб.
Науковець наголосив, що ці мурахи – досить поширений вид комах у Причорномор'ї. Їх неможливо сплутати з іншим комахам завдяки будові тіла.
Фото: Іван Русєв, Інна Карпенко
Тэги: