«Нічого немає. Пусто»: у Херсоні з мародерами борються оголошеннями (фото)

«Нічого немає. Пусто»: у Херсоні з мародерами борються оголошеннями (фото)

Автор: Євген Веселов 29 Апр. 2024 10:30

Колись жваві центральні вулиці в Херсоні зараз спустошені прильотами та загальною небезпекою. Замість скляних вітрин – ДСП. Переважна більшість крамниць, салонів краси, кав’ярень, офісів, що були на перших поверхах житлових будинків, не працюють.

Що таке мародерство, херсонці чудово знають. Уперше ми стикнулися з цим явищем в окупації. Коли в місті не залишилось правоохоронних органів, люди почали тікати від небезпеки, залишаючи все своє майно. Тоді розпочалося масове пограбування магазинів. Кому війна, а кому мати рідна…

У день, коли спалили ТРЦ «Фабрика», залишки товару дехто вивозив у візочках зі супермаркету «Сільпо». Тягнули все: техніку, продукти, одежу, взуття, підгузки…

У Херсоні тоді вже почали формуватися загони самооборони, які намагалися стежити за порядком у місті, координували вони свою діяльність через соцмережі. Вони пильнували за об’єктами торгівлі, відловлювали мародерів. Були випадки, коли чоловіків і жінок скотчем прив’язували до стовпів. Злодюжки таким чином привселюдно відбували покарання.

Згодом мародерами стали окупанти. Вони запросто вдиралися до будинків, грабували. Вивозили обладнання з цехів, сировину, готову продукцію виробників. Протистояти їм було неможливо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як виживав, працював і боровся український бізнес у захопленому Херсоні

Після звільнення Херсона мародерство нікуди не поділося. Сотні покинутих будинків та квартир стали легкою здобиччю. Під час обстрілів більше за все дістається вікнам. Злодюжки відслідковують такі будинки чи квартири, а потім навідуються туди.

До міста потягнулися і гастролери. У березні цього року були затримані грабіжники, які приїздили в Херсон із Миколаєва. Вони грабували магазини та покинуті квартири містян.

У різних районах міста на воротах будинків сьогодні можна побачити написи фарбою: «Пусто, нічого немає». А по вулиці Небесної сотні замість знищеної вибухом фасадної стіни – ДСП з написом на незрозумілій мові: «Нет ничево. Пусто». Текст із помилками, але очевидно, що це звернення до мародерів і безпритульних. Люди як можуть захищають свої будинки й те, що залишилося від їхнього бізнесу.


Колишні кафе та магазини по вулиці Небесної сотні в центрі Херсона, зашиті ОСБ-плитами. Фото: «Гривна»

Порятунок від обстрілів та мародерів у Херсоні. Фото: телеграм-канал «Херсон тут»

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів