Оголошено вирок зрадниці, яка була фейковим завучем школи № 51 під час окупації Херсона
Фото з відкритих джерел

Оголошено вирок зрадниці, яка була фейковим завучем школи № 51 під час окупації Херсона

Автор: Марина Поліщук 24 Май 2023 11:45

Малиновський районний суд міста Одеси визнав жительку Херсонщини винною у колабораційній діяльності. Згідно з вироком від 17 травня, ідеться про жінку, яка  добровільно обійняла «посаду» заступника фейкового директора захопленої школи-колегіуму № 51.

Не пізніше серпня 2022 року під час окупації Херсона жінка прийняла пропозицію «директора» так званого «государственного бюджетного образовательного учреждения Херсонской области «Школа № 51 города Херсона» обійняти посаду заступника директора цього навчального закладу. Окупанти використовували матеріально-технічну базу і майновий комплекс школи-колегіуму № 51.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Херсонська гімназія № 20: про подальше навчання та нюанси можливої відбудови

Як пише «Судовий репортер», у серпні минулого року обвинувачена й «директор» школи зустрілися з батьками учнів та оголосили, що навчання буде за російськими стандартами та за російськими підручниками. 31 серпня 2022 року в телеграм-групі «На самом деле в Херсоне», яка адмініструється російськими пропагандистами, було розміщено публікацію, в якій зафіксоване спілкування обвинуваченої з батьками учнів незаконно створеного закладу освіти.

Після звільнення міста жінку затримали й притягнули до кримінальної відповідальності. Вона повністю признала свою вину та активно сприяла розкриттю кримінального правопорушення. Зважаючи на це та на інші пом’якшуючі обставини (у вироку зазначено, що жінка «раніше не судима, до кримінальної відповідальності притягується вперше, є людиною похилого віку, позитивно характеризується, критично ставиться до скоєного, має постійне місце проживання, міцні соціальні зв`язки, відомостей про перебування на обліку у лікаря-психіатра та лікаря-нарколога суду не надано»), їй призначено покарання – 3 місяці арешту.

Також їй заборонено на 10 років обіймати посади, повʼязані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, а також займатися будь якою діяльністю, повʼязаною з освітнім процесом.

Імена зрадників, що працювали в школі № 51

У тексті судового вироку не зазначено ім’я жінки, про яку йдеться. Проте в архівах телеграм-каналу «База зрадників Херсона» містяться відомості стосовно колаборантів, які працювали на окупаційну владу та впроваджували стандарти російської освіти в херсонській школі-колегіумі № 51.

«Навчали за російською програмою, пропагували "руський мір", тісно співпрацювали з країною-агресором. Приймали участь у псевдореферендумі по приєднанню Херсона до росії. Мають проросійські настрої»,зазначено в дописі та перераховано імена зрадників:

- Муршаті Раїса Федорівна (22.10.1956 р. н.) – директорка школи № 51 від окупаційної влади (працювала вчителькою математики в НВК № 9);

- Нікітенкова Ольга Іванівна (22.09.1968 р. н.) – завуч з позакласної виховної роботи школи № 51 від окупаційної влади (працювала вчителем хімії в Херсонському ліцеї журналістики, бізнесу та правознавства, потім у школі № 28);

- Батова Алла Вікторівна (16.10.1962 р. н.) – заступник директорки-колаборанта Муршаті Р. Ф. школи № 51 (працювала вчителькою молодших класів у НВК № 51, була звільнена);

- Ракіпов Ельдар Діляверович (3.10.1968 р. н.) – учитель фізичної культури школи № 51;

- Черниш-Цареградська Ольга – завідуюча бібліотеки в школи № 51 від окупаційної влади (була керівником гуртка в Круглоозерці).

- Мухін Андрій – родом з Берислава, пішов на співпрацю як педагог у школу № 51 під окупаційною владу, проходив підготовку на території тимчасово окупованого Криму.

Усі фото: телеграм-канал «База зрадників Херсона»

На головній світлині: центральний вхід до будівлі Херсонського НВК «Загальноосвітня школа І ступеня - спеціалізована школа ІІ ступеня – колегіум» № 51 ім. Г. О. Потьомкіна Херсонської міської ради

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів