Гроші за розмінування полів: хто з фермерів та як може отримати компенсацію
Ілюстративне фото

Гроші за розмінування полів: хто з фермерів та як може отримати компенсацію

Автор: Марина Поліщук 18 Май 2024 14:00

17 травня Кабмін оновив «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для компенсацій витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення». Таким чином, розпочинається виплата грошей тим фермерам, які за свій кошт розмінували поля.

Як повідомляла «Гривна», програма компенсацій поширюється на забруднені сільськогосподарські землі у 8 регіонах України, зокрема на неї можуть претендувати й аграрії Херсонської та Миколаївської областей. Держава компенсуватиме 80% вартості розмінування – на ці потреби в бюджеті на 2024 рік закладено 3 млрд гривень.

Як повідомила пресслужба Міністерства економіки, на виплати можуть претендувати:

- фермери, землі яких уже розміновані сертифікованими операторами протимінної діяльності в період із 24 лютого 2022 року до 15 квітня 2024 року,

- фермери, які лише планують розпочати розмінування власних с/г ділянок або на яких працюють як орендарі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Садить картоплю під обстрілами та власноруч шукає на полях міни: історія фермера з села на Бериславщині

Важливо! Право на компенсацію за розмінування земель сільськогосподарського призначення мають ті сільськогосподарські виробники, землі яких знаходяться на деокупованій території поза зоною бойових дій.

Факт забруднення таких ділянок вибухонебезпечними предметами повинен бути підтверджений Центром протимінної діяльності за результатами нетехнічного обстеження, проведеного сертифікованим оператором протимінної діяльності. 

ЯКЩО ПОЛЯ ВЖЕ РОЗМІНОВАНІ

Фермери, чиї землі були розміновані до 15 квітня 2024 року, уже можуть подавати заявки на компенсацію вартості розмінування.

Як подати заявку. Потрібно заповнити заявку на отримання компенсації на надіслати її на електронну адресу Центру гуманітарного розмінування. До заявки треба додати копії документів, що підтверджують сам факт розмінування:

- договір на надання послуг з розмінування,
- акт наданих послуг,
- документ, що підтверджує здійснення розрахунків за надані послуги.

Далі Центр гуманітарного розмінування перевіряє документи, формує перелік фермерів, які відповідають вимогам, і відправляє документи на розгляд Комісії при Мінекономіки, яка й ухвалює фінальне рішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Миколаївщині пенсіонерка самотужки розміновує поля – усе заради корови

ЯКЩО РОЗМІНУВАННЯ ЛИШЕ В ПЛАНАХ

Ті фермери, які лише планують розмінування своїх земель, можуть подавати заявки та супровідні документи на компенсацію через Державний аграрний реєстр. Вартість розмінування визначатиметься на відкритих торгах в системі Prozorro.

Важливо! Компенсація надаватиметься лише один раз за одну забруднену ділянку.

ХТО НЕ МОЖЕ ПРЕТЕНДУВАТИ НА ВИПЛАТУ

Не зможуть претендувати на компенсації фермери, проти яких Україна запровадила санкції або ж кінцеві власники с/г товаровиробника є громадянами країни-агресора. Фермери, які перебувають в стадії ліквідації чи банкрутства, а також ті, хто мають податковий борг, теж не зможуть отримати компенсації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дистанційне обстеження знищеного житла на ТОТ: експеримент у Мелітополі мав успіх, на черзі – інші регіони

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів