Як прикордонники утримували готель «Наірі» на лівобережжі Херсонщини – розповідь учасника спецоперації ЗСУ

Як прикордонники утримували готель «Наірі» на лівобережжі Херсонщини – розповідь учасника спецоперації ЗСУ

Автор: Марина Поліщук 18 Травня 2024 12:30

Майже рік тому невелика група українських прикордонників провела унікальну спецоперацію на лівому березі Дніпра поблизу Антонівського мосту. Про те, як шестеро бійців ЗСУ майже добу утримували готель «Наірі», стало відомо лише зараз.

У червні 2023 року невелика група українських прикордонників зайняла готельно-ресторанний комплекс «Наірі». Це місце на лівобережжі Херсонщини біля самого Антонівського мосту окупанти використовували як перевалку, звідси вони контролювали й розбитий міст.

Російські пропагандисти заявляли про «півтори роти спецпризначенців», та насправді комплекс «Наірі» близько доби утримували всього 6 бійців. Деталі тієї спецоперації розповів в ефірі «Армія FМ» військовослужбовець херсонського 79-го прикордонного загону Держприкордонслужби Анатолій Богачук. Він брав активну участь у створенні плацдарму на лівобережжі Херсонщини та керував групою прикордонників, які утримували «Наірі».  


Готельно-ресторанний комплекс «Наірі» до повномасштабного вторгнення РФ. Фото із сайту restaurantguru.com

Перш ніж вирушити на завдання, бійці ретельно продумали всі нюанси операції.

«Нам спільно з підрозділами ТрО було поставлене завдання зі взяття Антонівського мосту, а також взяття готелю «Наірі». Ми склали план – як будемо підходити, в яких бойових порядках, хто й чим буде займатися, хто з якого флангу покриває. Продумали стратегію і вирушили човнами», – розповідає Анатолій Богачук.

За його словами, група бійців зайшла під міст зранку, приблизно протягом години оцінювали ситуацію довкола, а потім вирушили до самого готельно-ресторанного комплексу.

«Коли ми туди зайшли, російські військові спочатку нічого не зрозуміли – вони нас, напевно, сплутали зі своїми й почали підходити. Далі почався бій. Росіяни тричі намагалися нас звідти вибити. Підтягли туди свої штурмові групи, але їм не вдалося нас вибити», – каже військовий.


Усе, що залишилося від «Наірі». Фото з місцевих пабліків

Українські захисники протрималися в комплексі до ночі. Але окупанти розпочали масований артобстріл, тому бійці вирішили відходити, щоб зберегти життя особового складу. При цьому ворог заглушив зв'язок та заблокував майже всі основні шляхи для відходу. Тому нашим військовим довелося вириватися з оточення через болота.

«Нам заглушили зв'язок, ми не могли ні з ким контактувати. Росіяни нас майже взяли в оточення, тож ми вирішили відходити через болота. Уже під ранок наступного дня ми були під мостом. Там нас чекала друга група нашого прикордонного загону, яка нас прикривала, і група підрозділу ТрО.

Якби окупанти взяли цей комплекс, то вони далі могли б зайняти позиції під мостом і далі просуватися по населеному пункту Дачі. Тож вони могли закріпитися знову на своїй старій позиції вздовж річки Дніпро», – зазначає Анатолій Богачук.

Таким чином прикордонники херсонського загону посприяли створенню плацдарму на лівому березі Дніпра.

Військовий додав, що сьогодні ситуація на лівобережжі Херсонщини без змін – підрозділи Сил оборони продовжують утримувати свої позиції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Попереду – ворог, позаду – вода: фотоісторія про те, як українські воїни виконують бойові задачі на лівобережжі Херсонщини

На головній світлині: ілюстративне фото Сил оборони півдня України

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів