Нова Каховка: вода піднімається швидкими темпами, окупанти тим часом поспіхом вивозять награбоване

Нова Каховка: вода піднімається швидкими темпами, окупанти тим часом поспіхом вивозять награбоване

Автор: Марина Поліщук 06 Июня 2023 13:30

На лівобережній частині окупованої Херсонщини внаслідок підриву росіянами греблі Каховської ГЕС швидкими темпами піднімається вода у прибережних районах. У Новій Каховці, зокрема, вода вже досягла проспекту Дніпровського, затопила стадіон, доходить до житлових будинків. Прогнозується, що затоплена буде стара частина міста. Тим часом російські загарбники не евакуюють людей, а вивозять награбоване.

«З п’ятої години ранку буквально через кожні пів години спілкуюся з людьми. Затоплює місто, ГЕС зруйнована до жахливих розмірів. На цей час дійшла вода до проспекту Дніпровського – це перша вулиця, яка йде паралельно Дніпру», - розповів міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко в коментарі «Укрінформу».

Він відзначив, що за всіма розрахунками стара частина міста так чи інакше буде підтоплена в піковий період.


Будівля Палацу культури в Новій Каховці, 6 червня 2023 р.

Наразі вода затопила 12 гектарів спортивного комплексу, затоплено будівництво спортивного комплексу «Н2О». За словами Коваленка, найжахливіше, що затоплений зоопарк «Казкова діброва» - коли люди прийшли вранці, то туди не можна було вже дістатися. Затоплені будинок культури, літній кінотеатр.

Тривогу також викликає доля населеного пункту Корсунка, що знаходиться в низині.

«Ніяких евакуаційних дій окупаційна влада не здійснює, єдине, що вони свої транспортні засоби перемістили і розташували їх на вулиці Героїв України – це третя вулиця від Дніпра», - сказав міський голова.

Також, як повідомили міському голові жителі міста, вони помітили, що російські загарбники вивозять награбоване.


Стадіон у Новій Каховці до повномасштабного вторгнення та 6 червня 2023 р. –після підриву Каховської ГЕС

Коваленко зазначив, що до проспекту Дніпровського житлового фонду немає, він починається за цим проспектом.

«Тепер вода підходить до житлового фонду, тобто, через проспект перейшов і за 8 чи 10 кроків розпочинається лінія розташування житлових 2-3 поверхових будинків, так звані фінські будиночки. На межі – вода підійшла до цих житлових будинків. Цей процес піде пізніше», - додав міський голова.

Щодо можливих шляхів порятунку, то, як каже міський голова, жителі можуть відійти у мікрорайон Сокіл, туди вода не дійде, адже вона рухається на південь. Проте це можуть зробити лише здорові фізично люди і якщо не брати з собою багато речей. Але якщо лежача людина – то питання, як вона може врятуватися, якщо не проводиться евакуація.


Нова Каховка, 6 червня 2023 р.

Тим часом окупаційна влада Нової Каховки, яка зранку заявляла, що причин для паніки немає, ближче до обіду видала «розпорядження про запровадження режиму надзвичайної ситуації» через руйнування Каховської ГЕС.

Пропагандистські ЗМІ цитують гауляйтера Нової Каховки Володимира Леонтьєва:

«Потреби в евакуації населення з Нової Каховки через загрозу можливого підтоплення після руйнування Каховської ГЕС наразі немає. Евакуація може знадобитися жителям населених пунктів, які знаходяться нижче за Нову Каховку».


«Розпорядження» окупаційної влади Нової Каховки

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів