Що відбувається на пограбованому окупантами херсонському сміттєзвалищі?

Що відбувається на пограбованому окупантами херсонському сміттєзвалищі?

Автор: Ян Ярчук 04 Май 2024 08:00

КП «Екополіс» Херсонської міської ради поступово відновлюється після пограбування та шкоди, що завдали окупанти, коли тікали з Херсона. Зокрема, закуповують нове обладнання та шукають можливості для посилення роботи підприємства.

Днями на полігоні твердих побутових відходів, що обслуговує КП «Екополіс», побував начальник Херсонської МВА Роман Мрочко. Він зазначив, що тікаючи з міста, окупанти залишили підприємство без техніки, електропостачання, документів. Роботу довелося налагоджувати з нуля – шукати людей, донорів, брати трактори та екскаватори в оренду, аби швидше навести лад на полігоні.

«Наразі розширено його площі, зайшла новенька спецтехніка, штат укомплектований. Сьогодні перевірив, як готуються до пожежо-небезпечного періоду. Колектив зараз у активному пошуку нових можливостей зміцнення фінансового становища підприємства, оскільки приймають тут сміття за тарифом 2019 року – 124 грн за тонну. В інших містах України ця послуга в рази дорожча», – прокоментував Мрочко.

Відео: Роман Мрочко / фейсбук 

Керівник КП «Екополіс» Сергій Мелашич, зазначив, що в перспективі підприємство планує отримати техніку від японської міжнародної компанії «Джайка». Техніка, зокрема, дозволить дати раду тим великим обсягам будівельного сміття, що з’являється внаслідок обстрілів.

Також планують закупити спеціалізоване обладнання для пресування пластику. Нагадаємо, що комунальне підприємство нещодавно отримало необхідні КВЕДи – коди економічної класифікації, що потрібні для збирання вторинної сировини.

А на території міста запроваджують сталу систему роздільного збирання побутових відходів. Як на початку квітня інформував Роман Мрочко, перші 10 сіток для збирання пластикових виробів були встановлені у селищі Текстильному, ще 90 – планувалося розмістити на території Херсонської міської громади.
 
Начальник ОВА пояснював, що коли пластик, що розкладається близько 100 років, потрапляє на міське сміттєзвалище ТПВ (полігон), починає виділяти токсичні речовини, що мають негативний вплив як на здоров’я людини, так і на навколишнє середовище. А переробка виробів з пластику допомагає зменшити кількість відходів, що вивозяться на звалища, та зменшує негативний вплив на довкілля.

Зазначимо, що «Гривна» також публікувала матеріал про те, що прифронтові села Херсонщини потопають у відходах і те, як з проблемою борються українські військові, які самостійно вивозять та сортують сміття.

Фото: Херсонська міська рада 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів