Темпи відновлення та розмінування територій на Миколаївщині сповільняться: Кім пояснив причини

Темпи відновлення та розмінування територій на Миколаївщині сповільняться: Кім пояснив причини

Автор: Ян Ярчук 03 Май 2024 14:00

На Миколаївщині відбудовано вже близько 30% об’єктів, що були пошкоджені внаслідок російських ворожих обстрілів, також у регіоні обстежено вже майже половину замінованих територій.

«У нас близько 30% відбудовано, відновлено. Але це не пропорційно, більше відновлено, звісно, критичної інфраструктури і, на жаль, трохи менше житла», – зазначив начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім. Однак, він зауважив, що надалі темпи в цьому напрямі дещо сповільняться.

Причини Віталій Кім пояснив в ефірі телемарафону «Єдині новини». За словами начальника ОВА, це насамперед пов’язано з тим, що наразі всі зусилля зосереджені на виробництві зброї, ПДФО також перенаправлено на це. До того ж і допомога західних партнерів більше сконцентрована на зброї та нашій обороні.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Ремонтують будинки та систему водопостачання: як на Миколаївщині відбудовують села, понівечені війною (фото)

Щодо ситуації з розмінування замінованих територій у регіоні, то начальник ОВА розповів, що наразі розміновано вже понад 125 тисяч гектарів із 288 тисяч. Для цього за його словами, залучено багато підрозділів, 140 одиниць техніки. Додатково в регіон приїжджають українські та іноземні компанії, що займаються розмінуванням.

«Попри те, що ми нарощуємо потужності, темпи у нас сповільнюватимуться через те, що наступні ділянки, які заплановано на цей рік, – більш складні, скажемо так», – пояснив Кім.

Також він додав, що до регіону поступово повертаються місцеві жителі. Крім того, тривають перемовини з представниками великого бізнесу щодо повернення до регіону.

Фото: Johnnie Zigger

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів