Кроки до очного навчання: є кошти на побудову двох укриттів у школах Одещини та закупку шкільних автобусів

Кроки до очного навчання: є кошти на побудову двох укриттів у школах Одещини та закупку шкільних автобусів

Автор: Марина Поліщук 04 Май 2024 15:30

Третього травня уряд ухвалив декілька постанов, що стосуються субвенцій із держбюджету для закладів освіти. Кошти будуть виділені на ремонт і будівництво шкільних укриттів, а також на придбання шкільних автобусів. Гроші отримають зокрема й південні регіони: Одещина, Херсонщина та Миколаївщина. Усе це – заради того, щоб повернути дітей до очного навчання.

ШКІЛЬНІ УКРИТТЯ

Так, постанова «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на задоволення потреб у забезпеченні безпечного освітнього середовища» передбачає передання коштів місцевим бюджетам на ремонт і будівництво укриттів у трьох школах. Фінансування здійснюватиметься за кошти, зібрані на платформі United24.

Загальна сума субвенції - 8,9 млн гривень, її розподілять між трьома закладами освіти, два з яких – на Одещині: у Татарбунарах та Болграді. Третій – на Черкащині, повідомляє Урядовий портал.

Зокрема, Болградський ліцей № 2 отримає 2,5 млн гривень. Тут навчаються 573 учні. Частина дітей (150 осіб) під час повітряної тривоги переходить до найпростішого укриття. Інші навчаються дистанційно. Тут запланований капремонт підвалу під споруду найпростішого укриття. Тож усі учні зможуть навчатись очно.

Татарбунарський ліцей отримає 4,3 млн гривень. Заклад потребує будівництва швидкоспоруджуваної захисної споруди цивільного захисту на своїй території. Це буде одноповерхова залізобетонна будівля з шістьма секціями та зовнішніми входами. Завдяки цьому всі 905 учнів ліцею матимуть надійне укриття та зможуть повернутися до очного навчання.

Як повідомляла «Гривна», цього року із держбюджету виділяють 2,5 мільярда гривень на ремонт і будівництво укриттів у школах. Кошти розподіляють за новими правилами: суто для закладів загальної середньої освіти, які працюють за дистанційною та/або змішаною формою навчання. За наявності безпечних та якісних укриттів тисячі школярів зможуть повернутися до очного навчання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сумнівний тендер – скандальний результат: в Одесі підрядник привласнив 2 млн гривень під час ремонту школи

ШКІЛЬНІ АВТОБУСИ

Ще одна постанова, яку ухвалив Кабмін, передбачає розподіл коштів із державного бюджету на закупівлю автобусів для закладів загальної середньої освіти всіх областей, які цього потребують.

Пріоритет на отримання державного фінансування отримають регіони в зоні ведення бойових дій та прикордонні області: Харківська, Дніпропетровська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Херсонська та Чернігівська.

«Цьогорічну субвенцію на укриття було спрямовано саме на прифронтові території, де доступ до очної освіти практично неможливий через загрозу постійних обстрілів. Підвезення є ще однією з ключових інфраструктурних складових для повернення учнів до очного навчання. Адже саме завдяки автобусам у громад буде змога довозити дітей до більш безпечних територій у школи з укриттями, які будують і ремонтують коштом державного і місцевого бюджетів»,зазначив заступник міністра освіти й науки України Андрій Сташків.

Розмір державної субвенції на закупівлю шкільних автобусів становить 1 мільярд гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Викрадені в Херсоні автобуси окупанти пустили в розхід – використовують як витратний матеріал 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів