Що думають херсонці про місцеву вищу освіту?

Що думають херсонці про місцеву вищу освіту?

Автор: Євген Веселов 03 Май 2024 15:30

Фонд громади міста Херсон «Захист» оприлюднив звіт за результатами соціологічного онлайн-дослідження у березні 2024 року «Стан та перспективи вищої освіти в Херсоні». 

Як йдеться у звіті, вища освіта для майже всіх херсонців (97%) є важливою складовою для майбутнього успішного розвитку Херсона. Проте лише половина добре поінформована про діяльність херсонських ЗВО в теперішніх умовах. А 9% навіть вважають, що під час війни вони взагалі не працюють.

Ідея оптимізації вишів (скорочення кількості закладів) не знаходить популярності серед херсонців. Її підтримують лише 13% опитаних. Хоча частка тих, хто вважає, що система ЗВО в Херсоні має лишитися тією самою, що і до війни, скоротилася з жовтня 2023 по квітень 2024 з 59% до 49%.

З точки зору відбудови Херсона та області пріорітетними для херсонських вишів мають стати будівельні (82%) та сільськогосподарські (74%) спеціальності. У такий спосіб респонденти могли оцінювати те, яким сферам була завдана окупантами максимальна шкода в регіоні. З огляду на це саме технічні та аграрні виші потребують на думку чверті опитаних додаткової підтримки.

На вищу освіту залишається високий попит у населення. В найближчому оточенні половини опитаних (51%) є люди, які мають плани піти вчитися в ЗВО. 33% з них розглядають і херсонські виші. Херсонський державний університет є лідером в списку вишів, які розглядаються як потенційні місця навчання. 11% думають про освіту за кордоном.

37% респондентів вважають, що абітурієнти з Херсонщини повинні мати пільги при вступі до ЗВО, але якщо вони вступають саме до херсонських вишів. Ще херсонці думають, що діти учасників бойових дій (30%) та самі учасників бойових дій (29%) повинні мати пільги. Це має бути безкоштовне навчання (77%) та вступ до вишу за спрощеною процедурою (54%). Але важливою умовою повинно бути зобов’язання відпрацювати за фахом.

Оплата є тим, на що звертають люди найбільшу увагу. Для 47% найважливіше – це навчатися на бюджетному місці , а ще для 41% – це адекватна сума на контрактній формі навчання.

Трійка переваг херсонських вишів – це розташування неподалік (54%), висока якість освіти (36%) і можливість навчатися дистанційно (28%). Херсонці тут мислять з деякою інерцією, адже всі херсонські виші зараз працюють у дистанційному режимі, проте лише чверть опитаних усвідомлюють цю цінність.

Найбільш популярним серед херсонських ректорів виявився ректор ХДУ Олександр Співаковський – про нього знають 31% усіх опитаних. Наступні в цьому рейтингу ректор ХДАЕУ Юрій Кирилов (7%) та колишній ректор ХНТУ Юрій Бардачов (5%).

В опитуванні взяли участь 400 респондентів, їм було запропоновано відповісти на питання онлайн-анкети. З опитаних 10% перебувають зараз за кордоном, 32% - в іншій області, 58% - безпосередньо в Херсоні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Херсонці приголомшені обстрілом ХДУ та згадують щасливі роки навчання

Повний текст дослідження.

Фото ілюстративне.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів