У Миколаївській області поступово відроджується бізнес, незважаючи на те, що багато підприємств були релоковані, пошкоджені чи навіть знищені. На сьогодні вже відновлено роботу чотирьох великих підприємств – ідеться про компанії Agrofusion та PepsiCo, пивзавод «Янтар» і фірму «Нібулон». Причому два заводи Agrofusion на Миколаївщині вже невдовзі запрацюють, а от в якому стані ще два заводи компанії на окупованій частині Херсонщини – невідомо.
Зокрема, компанія PepsiCo відновила свою діяльність на початку травня, а завод по переробці томатів компанії Agrofusion запрацював у квітні. Про це розповів начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім під час брифінгу в Media Center Ukraine, повідомляє «Укрінформ». Найближчим часом, за словами Кіма, на Миколаївщині мають відновити роботу ще близько 5 підприємств.
ДОВІДКА. Agrofusion – це українська група компаній, яка займається виробництвом та переробкою томатів у Херсонській та Миколаївській областях. Це найбільший в Україні виробник томатної пасти під торговельною маркою «Інагро», третій – у Європі та дев’ятий – у світі. Компанія має три заводи на півдні: Північний – у селі Шевченкове; Східний – у Снігурівці; Південний – у Голій Пристані.
Завод компанії Agrofusion у Снігурівці
Один із заводів компанії розташований на території міста Снігурівка, яке було під окупацією майже 9 місяців.
«Так, завод Agrofusion на Снігурівщині відновлює роботу досить швидкими темпами, там уже розмінували поля. Крім того, компанія розмістила в іншому місці свої потужності, де вже вирощує розсаду. До осені очікується повне відновлення цього заводу, а на наступний рік планується навіть нарощування виробництва», – розповів Віталій Кім.
Можна лише уявити, якими зусиллями вдалося відновити підприємство у Снігурівці. Адже за час окупації майже всі запаси пасти, що були на складах, знищили, на заводі вкрали або понівечили все електрообладнання, вирізали весь кабель і взагалі винесли все, що можна було винести, пише AgroPortal. Обладнання на Східному заводі було пошкоджене на 80%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти перетворили завод на Херсонщині у військовий штаб – довелося його знищити
Причому такої шкоди підприємству завдали не лише російські окупанти – мародерили й місцеві. Пізніше частину вкраденого обладнання та офісну техніку поліція знаходила в жителів з найближчих до заводу населених пунктів. А також після деокупації сільгосптехніка почала загадково з’являтися поблизу підприємства.
Завод компанії Agrofusion у селі Шевченкове
Роботу Північного заводу в селі Шевченкове Миколаївської області (на кордоні з Херсонщиною) теж відновлюють. Підприємство не було в окупації, проте зазнало чимало обстрілів – бо знаходилося за півтора кілометри від російських позицій. З травня по вересень минулого року воно було обстріляне 16 разів.
Фактично підприємству довелося певний час працювати в «сірій зоні» – тут перероблювали помідори, вирощені в Одеській області, де компанія тимчасово орендувала землі. Директор заводу Північний Іван Заїкін згадує, що були моменти, коли починалися обстріли, доводилося зупиняти виробництво, а коли потрапляли в обладнання – звільняли лінії, мили все обладнання, потім інженери ремонтували те, що можна швидко полагодити власними силами, замінювали та знову запускали виробництво.
Коли завод почав працювати, то росіяни запускали дрони з вибухівкою, яку цілеспрямовано кидали просто на вантажівки з томатами. Після цього підприємство припинило переробку, оскільки був великий ризик для працівників.
Такий вигляд до війни мали виробничі потужності заводу в Голій Пристані. Фото: inagro.ua
На сьогодні компанії нічого не відомо лише про стан Південного заводу – в окупованій Голій Пристані. До речі, перед війною компанія почала будувати ще один завод на Херсонщині – у Чаплинці (Західний).
Втрати через війну в компанії оцінюють у понад 8 млрд грн. І це ще далеко не кінцева сума, адже ще невідома ситуація на Південному та Західному заводах на Херсонщині.
Пошкодження на заводах компанії в Миколаївській області:
Тэги: