Посівна на Херсонщині: скільки посадили кавунів і картоплі та чим допомогли інші області

Посівна на Херсонщині: скільки посадили кавунів і картоплі та чим допомогли інші області

Автор: Дарина Лапіна 10 Май 2024 12:30

На Херсонщині триває третя посівна кампанія в умовах повномасштабної війни. Фермери вже посіяли озимі, ярові зернові та зернобобові  культури, а також овочі. Не бракуватиме і ягід, зокрема херсонських кавунів цього року буде вп’ятеро більше. 

Про це під час брифінгу розповів брифінгу перший заступник начальника Херсонської ОВА Дмитро Бутрій. 

За його словами, цього року херсонських кавунів буде в 5 разів більше. Якщо торік їх вирощували на площі в 200 га, то вже цього року – на площі в 1000 га. Вже більше половини, а саме 570 га посадили Високопільській, Бериславській, Дар’ївській, Херсонській та в Музиківській громадах.

ЩО СІЯЛИ ЦЬОГО РОКУ?

«Також фермери Херсонщини посіяли майже 73 тис. га озимих культур: пшениці, ячменю та ріпаку. В області посіяли понад 13 тис. га ярих зернових та зернобобових культур. Більше 20 тис. га – технічних. Нині господарства вже висадили більше 1200 га картоплі та 830 га овочевих культур.

Загалом цьогоріч буде засіяно сільськогосподарськими культурами 153 тис. га полів. Найбільше очікується соняшнику – 52 тис. га», - розповів Дмитро Бутрій.

За його словами, таких показників вдалось досягти, зокрема завдяки пришвидшенню темпів розмінування на правобережній Херсонщині. Станом на 7 травня, сапери обстежили і розмінували 47% полів. Ще близько 270 тис. га – потенційно засмічені російською вибухівкою.

ДОПОМОГЛИ АГРАРІЇ З ІНШИХ ОБЛАСТЕЙ

Як розповів Дмитро Бутрій, Херсонська ОВА звернулась до своїх колег з інших областей задля вирішення проблеми нестачі посівного матеріалу. Відгукнулись фермери з Кіровоградської, Житомирської, Київської, Полтавської та Харківської областей. Завдяки їхній підтримці 30 господарств, розташованих у прифронтових громадах Херсонщини, зможуть додатково засіяти понад 2 тис. га соняшнику.

Крім того, завдяки Мінагрополітики та організації FAO 73 аграрії Херсонщини отримали 300 тонн насіння ярої пшениці. Ще тисячу мішків соняшника передали 145 господарствам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посівна на Херсонщині всупереч мінам і обстрілам: скільки та які культури сіятимуть

Фото ілюстративне.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів