До Миколаєва продовжують повертатися жителі – наразі їхня кількість становить 80% від довоєнного числа. При цьому, на жаль, з відновленням економіки справи гірші. Тобто, роботи для цих людей, що повертаються до міста, поки не вистачає. Про це в ефірі телемарафону розповів начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім, повідомляє «Свідок.info».
«Багато підприємств пошкоджені, релоковані чи знищені. Багато підприємств впали в об’ємах реалізації, через це роботи менше. Це проблема, звісно. І це першочергове завдання для нас після військової задачі, після перемоги».
Останнім часом, каже Кім, і з Офісом Президента, і з міжнародними партнерами пропрацьовуються механізми створення робочих місць.
«Залучити туди, де цікаво іноземцям інвестувати, надати технології чи кредитний ресурс для того, щоб створювати робочі місця».
За його словами, у регіоні відновлюються підприємства – це і Agrofusion, і PepsiCo, вони поновлюють робочі місця після пошкодження. Але цього не досить, треба ще.
Серед підприємств, які відновили роботу на Миколаївщині, – пивзавод «Янтар», що належить пивоварному концерну AB InBev Efes Україна. З минулого тижня тут запущено розлив пива. Завод перебував на простої більше року – від перших днів повномасштабного вторгнення РФ. Увесь час вимушеного простою концерн платив усім працівникам Миколаївського відділення зарплату в повному обсязі. Тепер тут працюють і миколаївські співробітники, і їхні колеги з Харківського відділення, повідомляє bizagro.com.ua.
Що стосується сільського господарства, каже Віталій Кім, то люди будуть сіяти за будь-яких умов, бо земля – це святе. Наразі більше 86% земель уже засіяно.
Кім окреслив ще одну проблему, яка постане в майбутньому. Адже зараз багато робітників підприємств регіону воюють на фронті. І коли вони повернуться додому, то поставлять питання: «Де моя робота?».
Загалом же, за словами очільника ОВА, спеціалістів не вистачає буквально в усіх галузях:
«Якщо брати медичну сферу, то ситуація більш-менш. Сільськогосподарська галузь – найважче, тому що механіки, трактористи, вони всі вміють керувати технікою важкою, тому це одна з основних проблем. Дорожники так само».
Що стосується іноземних інвестицій, то в цьому напрямку вже працюють, не чекаючи закінчення війни.
Щодо відновлення робочих місць на деокупованій Снігурівщині розповів і начальник Снігурівської міської військової адміністрації Іван Кухта в інтервʼю телеканалу «Март». За його словами, на звільненій Снігурівщині підприємці теж поступово відновлюють свою роботу. Ідеться як про малий та середній, так й про великий бізнес.
«Бізнес потихеньку повертається. Думаю, найближчим часом ще з'являться у місті аптеки для того, щоб максимально надавати послуги мешканцям, які перебувають зараз в громаді. У нас в громаді вже працює над відновленням своєї роботи й великий бізнес. Маю надію, що обстрілів більше не буде, життя буде безпечним і бізнес швидше повернеться», – цитує Кухту nikvesti.
Тэги: