Генерал Марченко про наступ на Миколаїв: такий план у росіян є, але боятися його не варто

Генерал Марченко про наступ на Миколаїв: такий план у росіян є, але боятися його не варто

Автор: Марина Поліщук 07 Августа 2022 15:07

Усе більшого поширення набувають чутки про ймовірний наступ російської армії на Миколаїв. Проте в ЗСУ стверджують: хоча такий план у росіян є, але боятися його не варто.

Центр стратегічних комунікацій ЗСУ повідомляє, що позиція російських окупаційних військ та їхній намір іти в наступ на правому березі Херсонської області є гранично самогубним.

«Так, вони накопичили на сьогоднішній день таку масу сил і засобів, що матимуть якийсь ситуативний успіх на самому початку свого руху. Але це рух у гору під дуже-дуже крутим кутом. І коли вся ця маса оступиться, вона стрімголов покотиться вниз. Відсутність повноцінної системи управління та системи забезпечення передових підрозділів, кількість яких за 2 тижні зросла більш ніж у два рази, а також повноцінної логістики і є тим виступом, на якому ця маса оступиться. У принципі, вони вже оступилися, вирішивши триматися за правий берег зубами та пазурами, замість того, щоб виявити "жест доброї волі"», - пише Стратком ЗСУ.

Генерал Дмитро Марченко, який керував обороною Миколаєва в перші місяці вторгнення, також прокоментував імовірність нового штурму міста й перспективи обох сторін на Херсонському напрямку.

На його думку, атака Миколаєва входить у плани супротивника, однак ЗСУ готові знову дати гідну відсіч. Тим паче, що російські солдати – деморалізовані й, вочевидь, бояться розпочинати наступ.

«За тим самим планом, вони хочуть наступати на Миколаїв. Я хочу всіх заспокоїти. Не треба їх боятися – їм страшніше, ніж нам. Вони теж бояться. Будемо їх бити, будемо їх виганяти. Це – наша земля. Ми нікого не боїмося і нікого не будемо сюди пускати. У них звичайний людський страх, їх сюди загнали палками», – зазначив Марченко в інтерв'ю Тарасу Березовцю.

Генерал також прогнозує, що гаряча фаза протистояння на півдні України, виходячи з наявних у обох сторін резервів, має завершитися до кінця поточного року.

«Дуже рідко беруся прогнозувати, але довго гаряча фаза цієї війни не триватиме. Ні росіяни, ні ми не потягнемо. Саме гаряча фаза закінчиться до кінця року однозначно», – сказав Марченко.

Воєначальник зазначив, що можливе визволення Херсонської області до настання холодів залежить насамперед від надання зброї, яку Україні обіцяли партнери.

«Коли ми знатимемо, скільки нам дадуть зброї, тоді можна робити якісь прогнози щодо цього. Поки це важко. Ми битимемося в будь-якому разі, із західною зброєю або без неї, якщо буде треба, битимемо росіян вилами», – резюмував Марченко.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів