Росія готується мобілізувати українців на окупованій частині країни – британська розвідка

Росія готується мобілізувати українців на окупованій частині країни – британська розвідка

Автор: Ян Ярчук 06 Май 2024 15:30

Наміри Російської Федерації провести військовий призов на окупованій частині Запорізької області нещодавно проаналізувала розвідка Великої Британії. Там вважають, що Росія розглядає це як спосіб закрити потребу власних військ у додатковому особовому складі.

Про це йдеться в огляді Міністерства оборони Великої британії про війну Росії проти України за 5 травня.

Там зазначили, що 17 квітня 2024 року проросійський губернатор Запорізької області підписав "указ", де йдеться про те, що Росія готує необхідну інфраструктуру та заходи для проведення призову на військову службу.

Однак у британській розвідці вважають, що дія указу швидше за все буде обмеженою. Адже значна частина жителів Запорізької області виїхала.

«Наприклад, у Мелітополі, найбільшому місті Запорізької області, що перебуває під російським контролем, залишилося лише 40% довоєнного населення, і половина з них це етнічні росіяни, яким пропонується робота в місті. Цей указ також є частиною кампанії російської влади на тимчасово окупованих територіях щодо примусу населення прийняти російське управління», – підкреслюють у відомстві.

У британській розвідці також наголосили, що це буде перший призов на ТОТ з моменту її окупації Росією.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Російські війська на лівобережжі Херсонщини готуються до прийому нових мобілізованих

Однак про поодинокі випадки мобілізації на окупованих територіях, що до цього часу не мали масового характеру, повідомляли й раніше. Про один з таких пише Центр національного спротиву. Там зазначили, що окупанти мобілізували місцевого мешканця, який, отримавши зброю, розстріляв шістьох російських бойовиків:

«Розстріляні окупанти служили і артилерії й обстрілювали мирних мешканців Херсона. Потрапивши до них на службу місцевий мешканець ліквідував ворога й покинув місце служби», – інформує ЦНС.

У зв’язку з цим, за даними Центру національного спротиву, місцеві фейкові військкомати призупинили мобілізаційну кампанію в регіоні. Про який саме регіон йдеться – не повідомляється.

Фото ілюстративне, Оbozrevatel.com

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів