Десята річниця трагедії в Одесі: чергові погрози окупантів та «місія» злочинця Боделана

Десята річниця трагедії в Одесі: чергові погрози окупантів та «місія» злочинця Боделана

Автор: Марина Поліщук 05 Май 2024 18:30

2 травня виповнилося 10 років від дня трагедії в Одесі, коли в охопленому вогнем Будинку профспілок загинуло 42 людей. До річниці окупанти традиційно заполонили мережу пропагандистськими гаслами та погрозами «розібратися з винними». Та весь фарс у тому, що найголовніший винуватець трагедії зручно влаштувався на посаді «заступника» Сальдо на ТОТ Херсонщини...

Нагадаємо, ідеться про Володимира Боделана, сина колишнього мера Одеси, який у 2014 році був начальником управління ДСНС в Одеській області. Саме він 2 травня наказав не гасити палаючий Будинок профспілок.

У червні 2014 року Боделана відсторонили від посади за підозрою в неналежному виконанні своїх обов'язків під час подій 2 травня. Потім Боделан утік до окупованого Криму, де обіймав різні посади в окупаційній адміністрації. У 2016 році українські правоохоронці повідомили Боделану про підозру та оголосили його в міжнародний розшук. 

У травні 2023 року стало відомо, що Володимир Боделан став «заступником губернатора Херсонської області» Володимира Сальдо.

І от 2 травня, у день десятої річниці трагедії в Одесі, окупанти знов почали сипати погрозами помсти та пошуку винуватців, повідомляє Асоціація реінтеграції Криму. Звучали фрази на кшталт: «Спалили російських людей», «Є лише два виходи: жахливий кінець чи жах без кінця», «Масове вбивство у місті-герої стало символом великої біди, горя і сліз, провісником майбутнього терору, наступних катастрофічних подій», «Ніхто не поніс покарання за це цинічне масове вбивство» та інші награні піар-звороти.

Та весь цинізм ситуації полягає в тому, що шукати винуватців далеко не треба – один із них, Володимир Боделан, непогано пригрівся під крилом Кремля. До речі, після трагедії чимало проросійських діячів і навіть пропаганда звинувачували Боделана в загибелі людей.


Скріншот пропагандистського кримського сайту, 2020 рік

Однак із часом, мабуть, «забули» про це – натомість російські спецслужби почали готувати зрадника на повернення в Одесу після окупації. Та не так сталося, як гадалося – «кар’єра» Боделана обмежилася тимчасово окупованим Генічеськом. Хоча цього року, як повідомляла «Гривна», до посади «заступника губернатора» додалася ще одна – «голова представництва Херсонської області при уряді РФ».

«Для клану Боделана “провінційний Генічеськ” став надто малим для чергових масштабних афер, та й задіяти звідти ката Будинку профспілок для чергових злочинних одеських провокацій Кремлю буде важкувато.

Враховуючи недавню спробу терористичного акту з ракетним обстрілом Одеси з Криму, з явною метою усунення Сергія Ківалова перед його 70-річчям, саме вбивця Боделан буде далі ключовим “одеським персонажем” російських провокацій», - вважають аналітики Асоціації реінтеграції Криму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти били ракетою з касетним боєприпасом, загинув проректор, поранений ректор – усі подробиці трагедії в Одесі (фото) 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів