«Невидимі»: фільм про полонених херсонців, серед яких був і підліток, визнали однією з найкращих документальних стрічок

«Невидимі»: фільм про полонених херсонців, серед яких був і підліток, визнали однією з найкращих документальних стрічок

Автор: Ян Ярчук 06 Травня 2024 16:45

«Невидимі» – документальний фільм, який покликаний стати голосом українців, які перебувають у ворожому полоні. На прикладі реальних історій херсонців автори стрічки показали воєнні злочини Росії: викрадення та катування цивільних, серед яких є і діти.

Про створення стрічки та історії полонених херсонців розповіли у сюжеті телеканалу «Відкритий».

Документальний фільм розповідає про незаконні позбавлення свободи цивільних та катування у полоні. Один з героїв фільму – 14-річний Віталій з села Киселівка, що на Херсонщині.

Віталій та його дядько Олексій косили траву, аж тут до них підішли окупанти, при перевірці телефонів знайшли фото російської розтрощеної техніки. За це вони пробули у російському полоні 10 днів.

Хлопець говорить, що їх тримали в ямі.

«Ми вас звідси не випустимо. Ми вас тут зариємо, кинемо гранату, уб’ємо вас тут, застрелимо ...», – згадує погрози окупантів чотирнадцятирічний Віталій.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Пекло херсонських катівень: четверо чоловіків відверто розповіли про тортури та сексуальне насильство в окупації

12 днів у російському полоні пробув й Юрій, якого звинувачували у шпигунстві та катували на електричному стільці, а його дружину Наталю ледь не згвалтував російський окупант.

І таких історій – безліч, на жаль, вони залишаються невидимими для світу. Як зазначила авторка фільму, дніпрянка Ольга Волинська, стрічка має на меті привернути увагу до «невидимих» у полоні, над якими щодня знущаються російські військові.

«На сьогодні ми фактично є очима, вухами голосом цивільних, тому вкрай важливо про це говорити», – говорить Ольга.

Прем’єра документального фільму відбулася наприкінці серпня 2023 року. Нині ж стало відомо, що стрічка увійшла у пʼятірку кращих, створених за усі чотири сезони проєкту Media FIT від DW Akademie

«Наш фільм не зайняв перше місце, але ми це робили не для нагород, насправді. Для нас важливо доносити правду про воєнні злочини Росії», – наголосила авторка стрічки.

Зйомки фільму проходили на Херсонщині, далі тривав процес монтажу. Загалом команда працювала над стрічкою майже 4 місяці.

Всі історії команда пропускала через себе. Оператор фільму «Невидимі» Сергій Кочет говорить, що для нього історія з хлопчиком Віталієм була найважчою за все професійне життя:

«В чотирнадцять років пробув у російському полоні 10 днів, а батьки навіть не знали, де він знаходиться в цей час».

Покази стрічки вже пройшли у Варшаві, Римі та Вільнюсі, заплановано ще у Празі та Страсбурзі.

Як писала «Гривна», на деокупованих від російських окупантів територіях виявлено 104 катівні, з них 11 – на Херсонщині. Крім того, під час окупації Херсонщини росіяни облаштовували катівні для дітей, які, на їхню думку, чинили спротив. 

ЧИТАТИ ТАКОЖ: «На підвалі» у Чаплинці – нелюдські умови»: бранець російських катівень про тортури, життя в окупації та херсонського мера 

Такі місця несвододи окупанти створюють наразі й на лівобережжі Херсонщини, де незаконно утримують та знущаються над цивільними. Так, на початку квітня 2024 року стало відомо, що вони облаштували нову катівню в будинку культури села Одрадівка Новотроїцької громади Генічеського району

На фото – одна з катівень, що виявили правоохоронці в Херсоні після деокупації міста.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів