На Одещині історик-військовий ЗСУ в останній день відпустки знайшов скарб – срібні монети часів Кримського ханства (фото)

На Одещині історик-військовий ЗСУ в останній день відпустки знайшов скарб – срібні монети часів Кримського ханства (фото)

Автор: Дарина Лапіна 06 Май 2024 09:36

«Флоранський скарб» був захований в Подільському районі Одещини. Пам’ятку часів Кримського ханства знайшов історик, член громадської організації «Краєзнавці Одещини», а нині також і воїн української армії Сергій Жосан.

22 квітня в яру біля села Флора Окнянської громади історик Сергій Жосан знайшов справжній скарб. Він складався зі 140 срібних монет (акче), які карбувалися в Криму у 1480-х роках за часів правління хана Менглі Гірея І. Про це розповіли в ГО «Краєзнавці Одещини» на своїй сторінці в соцмережі. 

«Скоріш за все, скарб був захований під час подільських набігів кримських татар. Скарб лежав в горщику, на глибині 40 см. Зверху був прикритий вапняковою плиткою природного походження квадратної форми, приблизно 20х20х5 см. Яр, в якому було знайдено скарб, впадає в річку Ягорлик», - розповів про свою знахідку пан Сергій.

Зараз монети детально вивчають після чого їх планують передати до Подільського міського краєзнавчого музею в Одеській області.

«Флоранський скарб Сергія Жосана після детального вивчення буде передано нашому музею! Сказати що ми раді – це нічого не сказати!», - поділились радістю співробітники Подільського міського краєзнавчого музею у соцмережі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Це просто неоцінений скарб»: Херсонський художній музей отримав від колег з Миколаївщини подарунок

Як виявилось, краєзнавець Сергій Жосан знайшов скарб у останній день своєї відпустки, адже нині історик у складі Збройних сил України боронить нашу державу від російських загарбників. Про це розповіли в пресслужбі Окнянської селищної ради.

«Наш земляк, історик, краєзнавець Сергій Жосан, перебуваючи у відпустці (Сергій наразі захищає нашу країну разом з побратимами від безжального ворога), знайшов скарб, назвавши його Флоранським скарбом. Улюблена справа з вивчення рідного краю надихає Сергія і додає сил у захисті країни.

Сталося це у останній день відпустки – такий собі подарунок долі захиснику», - йдеться в повідомленні Октянської селищної ради. 

Фото зі сторінки ГО «Краєзнавці Одещини».

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів