Триває евакуація населення з найнебезпечніших населених пунктів Бериславського району, які практично цілодобово обстрілюють російські окупанти. Хто займається евакуацією жителів правобережної Херсонщини та як звернутися за допомогою?
За останні тижні безпекова ситуація значно погіршилася, ворог нещадно знищує все на своєму шляху. Незважаючи на небезпеку, волонтери благодійного фонду «Схід SOS» завжди приходять на допомогу в евакуації маломобільного населення, повідомив 6 травня голова Бериславської райдержадміністрації Володимир Літвінов.
«Так, сьогодні, завдяки спільним зусиллям волонтерів та працівників поліції, було евакуйовано маломобільного чоловіка з села Качкарівка Милівської територіальної громади. Висловлюю подяку співробітникам поліції та волонтерам БФ "Схід SOS", які незважаючи ні на що, спільно сприяють евакуації людей», - зазначив очільник РДА.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під час обстрілу Кізомиса поранено дитину: влада хоче посилити примусову евакуацію, однак люди повертаються
Евакуація з Херсонщини не припиняється ні на день – навпаки, посилюється, адже ворожі обстріли не вщухають. До того ж, окупанти знову почали досить активно використовувати керовані авіабомби.
Волонтери проводять активну роботу з місцевими жителями, намагаються переконати людей евакуйовуватися. Не завжди це вдається. Нещодавно на засіданні комісії з питань евакуації на території Херсонської області волонтери окреслили проблемні питання, які виникають при евакуації жителів.
Серед головних причин, чому люди продовжують залишатися на небезпечних територіях, залишається небажання покидати свої домівки. Тому на нараді розглянули можливість ввести в склад групи з евакуації також і кваліфікованих психологів, які будуть професійно пояснювати людям, що евакуація може врятувати їхнє життя, повідомляє пресслужба ХОВА.
«З урахуванням ускладнення безпекової ситуації в регіоні, ми потребуємо підтримки волонтерських організацій в евакуації наших людей. Дякуємо, що допомагаєте нам. Всі пропозиції беремо в роботу», - наголосила під час наради заступниця начальника Херсонської ОВА Ольга Малярчук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До Польщі з Херсона автобусом: чи є прямі рейси та скільки коштує квиток
ДО КОГО ЗВЕРНУТИСЯ ДЛЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЕВАКУАЦІЇ
В ХОВА нагадали, як можна евакуюватися та до кого звернутися за допомогою у виїзді з небезпечних населених пунктів.
Виїхати можна з двох пунктів у Херсоні:
- автовокзал (потрібно попередньо зареєструватися);
- залізничний вокзал: у непарні числа. Реєстрація відбувається у день відправлення з 12:00. Відправлення – 13:35.
З питань евакуації звертайтеся за телефоном гарячої лінії Херсонської ОВА: 0-800-330-951 або до громадських організацій.
Перелік громадських організацій, які надають допомогу в евакуації:
1. ГО «Десяте квітня», телефон: 0-800-332-858.
Благодійники надають підтримку в пошуку житла, забезпеченні базових потреб, в оформленні документів та соціальних виплат, а також юридичну й психологічну допомогу.
2. Прихисток «Центр підтримки та захисту» у м. Львів, телефон: (066) 123-13-50.
Приймає на тимчасове поселення тривалістю до тижня з подальшим влаштуванням в санаторіях/гуртожитках Львівської області та за кордоном, допомагає з оформленням фінансової допомоги, працевлаштуванням.
3. БФ «Save Ukraine», телефон: (098) 122-11-05.
Розміщує родини з дітьми за кордоном, у Центрах «Надія та відродження» (м. Київ, м. Ірпінь, с. Гатне). Волонтери надають гуманітарну допомогу, сприяють отриманню медичної, психологічної та юридичної допомоги.
Також можна звертатися за номерами гарячих ліній інших громадських організацій:
- БО «БФ «АДРА Україна»: (050) 572-04-07, (067) 203-62-48;
- ГО «Helping to leave»: (093) 177-64-58;
- БО «БФ «Схід СОС»: 0-800-332-614, (099) 710-48-72;
- ГО «Проліска»: (093) 202-22-32;
- ГО «Сильні бо вільні»: (050) 887-99-28.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російські окупанти проводять примусове виселення людей з ряду населених пунктів лівобережжя Херсонщини
Тэги: