Зелені квартали з цікавими фотозонами, повністю закриті для автомобілів: одне з міст Одещини озеленять на понад 230 тис. євро

Зелені квартали з цікавими фотозонами, повністю закриті для автомобілів: одне з міст Одещини озеленять на понад 230 тис. євро

Автор: Дарина Лапіна 06 Май 2024 14:15

Болград Одеської області стало єдиним українським містом, яке візьме участь в міжнародному проєкті з озеленення – «Чисті території, зелені та відкриті вулиці». Загалом його учасниками стануть чотири країни – Болгарія (м. Генерал Тошево), Румунія (м. Мурфатлар), Молдова (м. Тараклія) та Україна (м. Болград). 

Міжнародний проєкт «Чисті території, зелені та відкриті вулиці» розроблено в рамках Спільної операційної програми «Interreg NEXT Чорноморський басейн». Участь у ньому візьмуть чотири міста з чотирьох країн: Болгарії, Румунії, Молдови та України – місто Болград, що на Одещині. І вже незабаром Болградська міська рада розпочне його реалізацію. Про це розповідається на сайті Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Одещині будують великий тепличний комплекс за стандартами ЄС – перший урожай лохини обіцяють уже влітку

Концепція проєкту полягає у створенні зелених вулиць, закритих для автомобілів та відкритих для людей. У рамках його реалізації планується озеленити та облаштувати три квартали в центрі Болграда. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На півдні триває висадка нових лісів та створення сучасних місць для відпочинку

Перший квартал має стати фотокварталом зі стендами для фотовиставок та фотозоною. Наступний квартал – музичним з артоб’єктами у вигляді музичних інструментів. Третій квартал – літературний з інсталяцією у вигляді книг, на якій будуть розташовані QR-коди для завантаження літератури на гаджети.

Між літературними та музичними кварталами, по обидва боки від пам’ятника Тарасу Шевченку, будуть обладнані велостоянки із сонячною панеллю, за допомогою якої можна буде зарядити телефони, ноутбуки та інші девайси.

Також у рамках проєкту у Болградському міському парку буде облаштовано нову професійну сцену та придбано музичні інструменти. 

Усього на реалізацію міжнародного проєкту «Чисті території, зелені та відкриті вулиці» передбачено понад 1,3 млн євро. З них 231,3 тис. євро спрямують на озеленення міста Болград, за умови, що 10% із цієї суми буде профінансовано з бюджету Болградської громади протягом двох років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зелені насадження Одещини під загрозою: чорноморським узбережжям шириться новий шкідник

Головна світлина: сайт Конгресу місцевих та регіональних влад.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів