Для підготовки «референдуму» Росія застосовує шантаж, підкуп, фальсифікації
Фото: "Жовта стрічка"/Телеграм

Для підготовки «референдуму» Росія застосовує шантаж, підкуп, фальсифікації

Автор: Євген Веселов 10 Августа 2022 15:10

Псевдореферендум, який російські загарбники хочуть провести на тимчасово окупованих територіях півдня України, є нікчемний з точку зору права і закону будь якої держави, але матиме дуже сильний психологічний вплив, перш за все, на наших співвітчизників, які залишилися в окупації. По-друге, це спроба легітимізації російського режиму на півдні для самої росії. Путіну буде що розповідати своїм громадянам, які звикли вірити пропаганді.

З цієї причини окупанти будуть намагатися його провести в будь якому разі, застосовуючи вже звичні їм залякуванням, шантаж з викраданням і банальними фальсифікаціями.

Це підтверджують і експерти Інституту вивчення війни, які дійшли висновку, що в ході референдуму по приєднанню окупованих українських територій до росії росіяни будуть застосовувати шантаж, підкуп і фальсифікації результатів голосування.

Дослідники пишуть, що мешканцям Мелітополя Запорізької області пропонують протягом семи днів проголосувати прямо з дому.

«У цей час до них можуть прийти «люди у формі» і поцікавитися їх вибором. У відношенні тих, хто висловиться проти приєднання, можуть прийняти каральні міри. Крім цього, такі «опитування» можуть бути використанні для збору інформації про український рух опору», - відмічають експерти.

В Луганській області росіяни кажуть населенню, що від участі у референдумі залежить розподіл води, їжі і будівельних матеріалів.

Мешканцям Херсонської області за участь у голосуванні про приєднання до росії обіцяють по 10 тисяч рублів, кажуть автори. Також жителям окупованої Херсонщини почали надходити СМС на російські номери з пропозицією безкоштовно надати 5 Гб інтернету в обмін на паспортні дані.

Триває також і примусова паспортизація жителів окупованих територій. Окупаційна «влада» вимагає переоформлення бізнесу, транспорту на російську реєстрацію з одночасним отриманням російського паспорту. Також ширяться соціальні російські проєкти. Тим, хто отримує паспорти та відведе дітей до «створених» російських шкіл, обіцяють виплати на дітей. І таких «заманух» дуже багато.

Такий шалений тиск та підкуп свідчить про те, що іншими способами план по інтеграції в «адін нарот» не виконати. Населення тимчасово окупованих територій України залишилося патріотичним і не підтримує окупаційну владу в жодній її формі – будь-то якісь фейкові «народні республіки» чи напряму приєднання до росії у вигляді «губернії».

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів