У Києві на набережній створили мурал на честь військового з Нової Каховки з позивним Моряк
Фото: vechirniy.kyiv.ua

У Києві на набережній створили мурал на честь військового з Нової Каховки з позивним Моряк

Автор: Марина Поліщук 11 Май 2024 12:30

У Києві створили пам’ятний стінопис на честь військовослужбовця з Нової Каховки Олександра Задорожнього, який загинув на фронті два місяці тому. Дружина захисника створила петицію про присвоєння йому звання Героя України.

Автором муралу є молодий митець Євгеній Кучер, відомий під псевдонімом Самий Кучерявий Художник, пише «Вечірній Київ», поспілкувавшись із організаторами проєкту зі створення муралів у столиці.

«Я вважаю, що за допомогою муралів можна закарбувати героїв теперішнього часу в історії. Нагадати суспільству, що герої не десь там у минулому, вони боронять нас зараз. Суспільство не має забувати, чому вони можуть спокійно спати», - зазначив художник.

Мурал можна побачити на набережній Київського річкового вокзалу, що поблизу станції метро «Поштова площа». На ньому – 27-річний український захисник Олександр Задорожній із позивним Моряк.

Чоловік родом з Нової Каховки. За два тижні до великої війни він із дружиною Марією саме повернувся до рідного міста. Маючи чітку проукраїнську позицію, Олександр брав участь у мітингах проти окупантів, допомагав волонтерам. Згодом був партизаном на окупованій території. Але після появи розмов про референдум, рублі та російські паспорти подружжя виїхало з міста.


Солдат Олександр Задорожній приймає присягу. Фото: novakahovka.city, надала Марія Задорожня

На військову службу чоловік був призваний 24 березня минулого року. Спочатку воював на посаді розвідника-сапера в 1-ій окремій бригаді спецпризначення імені Івана Богуна. На початку цього року був переведений до 57-ї окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка, яка до війни базувалася в Новій Каховці. Тут продовжив службу на посаді майстра БПЛА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Мене баба здала, сусідка моя». Історія військової, яка служила в Новій Каховці

Боронив Україну здебільшого на Харківському напрямку. Саме там 14 березня 2024 року під час виконання бойового завдання Олександр Задорожній загинув.


Військовий Моряк з Нової Каховки. Фото: novakahovka.city, надала Марія Задорожня

19 березня дружина захисника Марія Задорожня створила петицію про присвоєння Олександру звання Героя України.

«За словами побратимів, він був справжнім патріотом та сильним воїном. Його поважали в колективі й запам'ятали як врівноважену, мудру та справедливу людину з Великим Серцем. Він був щирим, відвертим та надійним товаришем.

Впродовж всієї служби Олександр мав всього одну 10-денну відпустку в кінці минулого літа. Через важку ситуацію на фронті мій чоловік багато працював та, за його словами, він мав робити усе можливе, щоб війна скоріше закінчилась.

Я пишаюся своїм чоловіком. Він був відданий військовій присязі на вірність українському народові», - ідеться в тексті петиції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Американські художники створили патріотичні мурали в Одесі, на черзі – Херсон та Миколаїв


Мурал, присвячений Олександру Задорожньому, на стінах набережної в Києві. Фото: vechirniy.kyiv.ua

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів