Виїзд з окупації, нове життя в Коломиї та нові випробування – історія родини зі Скадовського району

Виїзд з окупації, нове життя в Коломиї та нові випробування – історія родини зі Скадовського району

Автор: Марина Поліщук 11 Май 2024 08:00

Сім’ї із села Чулаківка Скадовського району благодійники не лише допомогли виїхати з окупації, але й надали безкоштовне житло та підтримали, коли в родині трапилося нове горе.

Історію вчительки з Чулаківки та її родини розповіли волонтери благодійної організації Save Ukraine.

До війни пані Лариса працювала вчителькою української мови та літератури в рідному селі. Однак повномасштабне вторгнення РФ та окупація повністю змінили життя жінки та її сина Дмитра.

Чулаківка була окупована в перший же день великої війни – 24 лютого 2022 року. Пізніше росіяни та місцеві колаборанти взялися за вчителів, змушуючи їх співпрацювати, часто – за допомогою погроз і шантажу.

«У серпні окупанти ходили по домівках учителів та змушували шантажем до співпраці. Сина мого колеги росіяни забрали й тримали в себе, аби змусити чоловіка працювати за російською програмою», – розповіла пані Лариса.

Наступного ж дня після цього випадку жінка разом із сином Дмитром, сестрою та племінником Євгеном виїхала на підконтрольну Україні територію. Допомогу родині надали благодійники Save Ukraine та проєкт цієї організації Fort Home.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дорога життя: з окупованої Херсонщини до вільної України – за 200 доларів

У березні минулого року пані Ларису, її сестру та хлопців волонтери розмістили в модульному будиночку в Коломиї. Координатор проєкту й місцева церква допомогли сім'ї оформити всі необхідні документи, організували відновлення навчання Дмитра та Євгена, а також забезпечили родину постійною гуманітарною підтримкою. Невдовзі пані Лариса знайшла роботу вчителя онлайн-школи, що дозволило їй забезпечувати сім'ю та хоч трохи повернуло відчуття стабільності.

Однак трапилася нова біда – від онкозахворювання померла сестра пані Лариси. Команда Save Ukraine не залишила родину в біді: допомогла організувати поховання, надала сім'ї моральну й духовну підтримку, а також забезпечила юридичний супровід в оформленні опіки над племінником Євгеном.

Нагадаємо, що звернутися до волонтерів Save Ukraine та повідомити про бажання виїхати чи отримати прихисток можна на безкоштовну гарячу лінію: 0-800-333-129.

Також благодійна організація має офіційний чат-бот, який може допомогти в таких випадках:

- евакуація,
- тимчасовий прихисток,
- психологічна допомога,
- юридична допомога,
- гуманітарна допомога,
- звернення з питань сексуального насильства,
- незаконна депортація до РФ,
- денне перебування дитини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відмовлялася їхати далі, доки не відчує руку свого чоловіка: щемлива історія евакуації подружжя з ТОТ Херсонщини

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів