Розпочинається архітектурний конкурс на створення в Херсоні Меморіального комплексу «Бузковий гай»

Розпочинається архітектурний конкурс на створення в Херсоні Меморіального комплексу «Бузковий гай»

Автор: Марина Поліщук 11 Май 2024 09:30

У понеділок, 13 травня, розпочнеться відкритий архітектурний конкурс пропозицій на створення Меморіального комплексу «Бузковий гай» пам’яті захисників Херсона. При цьому до складу конкурсного журі, окрім спеціалістів, увійдуть і рідні загиблих 1 березня 2022 року херсонських захисників.

Конкурс було оголошено 1 травня – протягом 10 днів комісія приймала заявки на участь. За словами начальника Херсонської МВА Романа Мрочка, подія викликала в суспільстві великий інтерес.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бузковий парк – місце героїчного спротиву Херсона: який вигляд він має сьогодні (фото)

«Активно відгукнулися архітектори, скульптори, студенти та авторські колективи з усієї України. Сьогодні – останній день подання реєстраційних заявок на участь у конкурсі, отримання учасниками конкурсної документації. Із 13 травня розпочнеться сам конкурс і триватиме він до 9 серпня поточного року. На 15 серпня запланований розгляд конкурсних робіт»,повідомив у п’ятницю очільник ХМВА.

Він додав, що до складу журі входять 15 людей: представники МВА, Центральної районної в Херсоні ради, архітектори тощо. За пропозицією громадськості, до складу конкурсного журі введено членів родин захисників, які загинули в бою з російськими окупантами 1 березня 2022 року.

Підсумки конкурсу будуть підбиті перед Днем Незалежності України.

Оскільки майбутній Меморіальний комплекс «Бузковий гай» буде використовуватися для заходів із вшануванням пам’яті захисників Херсона, він має відповідати певним вимогам. Згідно з інформацією на сайті міськради, учасники конкурсу повинні запропонувати проєкти, що міститимуть такі обов’язкові елементи:

- створення гармонічного поєднання природних та архітектурних елементів, щоб підкреслити важливість громадського простору;

- створення архітектурної композиції, що символізує пам’ять про захисників: вона має складатися з центральної (монументальної, скульптурної тощо) композиції та окремих об’ємних форм бійців ТРО, які стали жертвами збройної агресії РФ;

- благоустрій території;

- комплексне озеленення території; 

- організація руху транспорту на перехресті вулиць Нафтовиків, Дмитра Донцова, 2-ї Західної, 5-ї Західної з передбаченням місць для паркування автомобілів.

Призовий фонду конкурсу складає 120 тисяч гривень. І виплата премій переможцям, і фінансування самого конкурсу відбуваються з місцевого бюджету.

Переможців буде троє, для них відповідно передбачені премії в таких розмірах:

- перша премія – 65 000 грн;
- друга премія – 35 000 грн;
- третя премія – 20 000 грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кавуни, якір та пшениця: опублікували конкурсні ескізи в'їзного знака в Херсонську область (фото)

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів