Херсонщина із-за окупації, бойових дій, масштабного мінуванню полів та теракта на Каховській ГЕС тимчасово втратила свій аграрний потенціал. Тому аграрії Миколаївщині намагаються максимально використати потенціал своїх земель і певною мірою компенсувати втрати потенціалу сусідів. Наразі там збирають вже другий урожай овочів, які вперше в промислових масштабах виростили під час експерименту щодо заміщення виведених з експлуатації земель Херсонщини.
Про це «Укрінформу» розповів голова ТОВ "СП "ПАЕК" Юрій Кормишкін.
«Цього року наше підприємство вперше провело експеримент по вирощуванню другого в цьому сезоні урожаю овочів. Всього ними засіяли 28 гектарів. Це картопля, морква, буряк, кукурудза, броколі, кабачки тощо. Хочу зазначити, що якість овочів дуже хороша і вже зараз можна сказати, що експеримент вдався. Він вигідний і для нашої компанії, і для споживачів, які отримають більше хороших овочів», - повідомив Кормишкін.
За його словами, урожайність картоплі та кукурудзи нічим не поступається першому збору. Моркву саме почали копати, але вона теж радує якістю та кількістю.
Усі овочі вирощені на поливних землях Вознесенського району: для цього використовували як крапельне зрошення, так і дощувальні машини.
Керівник компанії каже, що результати були б ще кращими, якби не перші заморозки до - 5 градусів 10-11 жовтня, які не дозволили повністю зібрати врожай огірків, кабачків та перцю. Натомість морква та буряк добре пережили мороз.
Загалом у господарства у нинішньому році овочами було зайнято 300 гектарів. У наступному сезоні планують збільшити цей показник до 2 тисяч гектарів.
Раніше «Гривна» повідомляла, що жителі населених пунктів деокупованої території Херсонської міської громади, які втратили врожай овочів внаслідок підриву рф греблі Каховської ГЕС, до 31 жовтня 2023 року можуть подати заяву на отримання відшкодування за втрачений врожай.
Фото: Юрій Кормишкін/Facebook
Тэги: