За три місяці після фейкової «ліквідації» плацдарм ЗСУ на лівобережжі Херсонщини розширився до Козачих Лагерів

За три місяці після фейкової «ліквідації» плацдарм ЗСУ на лівобережжі Херсонщини розширився до Козачих Лагерів

Автор: Марина Поліщук 20 Май 2024 08:00

Рівно три місяці тому, 20 лютого, командування армії РФ браво відзвітувало про «звільнення» села Кринки та ліквідацію плацдарму ЗСУ на лівобережжі Херсонщини. За цей час «ліквідований» у головах окупантів плацдарм Сил оборони України розширився та наблизився до села Козачі Лагері.

Про це повідомив український військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко. За його словами, плацдарм українських оборонців рухається від села Кринки на захід і наразі наблизився до «дуже розмитого адміністративного кордону з Козачими Лагерями».

Коваленко нагадав, як 20 лютого цього року Шойгу (тоді ще міністр оборони країни-агресора), посилаючись на доклад командувача російського угруповання «Дніпро» Теплинського, заявив про ліквідацію плацдарму ЗСУ в Кринках. А командир 810-ї окремої бригади морської піхоти РФ, яка нібито «зачистила» Кринки, Олег Власов навіть отримав нове звання за це, орден і став «героєм Росії».

І поки пропагандисти пережовували «радісну новину» та годували нею «великоросійський» народ, плацдарм ЗСУ на лівобережжі Херсонщини поступово розширився ще на кілька кілометрів.

«Від 20 лютого плацдарм у Кринках не лише не зменшився, а навпаки – збільшився майже на 2 кілометри на захід. Усього ж за довжиною зона контролю в Кринках у Сил оборони України становить до 6 кілометрів. І очевидно, що пріоритетним напрямком для розширення плацдарму є саме Козачі Лагері», – повідомив 18 травня Олександр Коваленко.

Експерт додає, що поблизу села Корсунка окупанти посилюють свої ресурси. Найімовірніше, саме з цього напрямку російські війська намагатимуться найближчим часом нарощувати тиск на плацдарм ЗСУ в Кринках. Попри це, каже Коваленко, ні Теплинський, ні орденоносний Власов нічого не можуть вдіяти проти Сил оборони.

«З урахуванням того, що за два останні місяці процес розширення плацдарму ЗСУ прискорився, російські окупаційні війська швидше втрачають контроль над ситуацією, ніж її контролюють», – резюмує експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий наступ ЗСУ, ймовірно, почнеться з лівобережжя Херсонщини: коли та як – прогноз експертів

Нагадаємо, 21 лютого, наступного дня після фейкового взяття окупантами плацдарму ЗСУ, наші бійці за допомогою дрона встановили український прапор в селі Козачі Лагері

Село Козачі Лагері, куди нині рухається плацдарм Сил оборони, як і Кринки, входить до Олешківської громади. Місяць тому в ексклюзивному інтерв’ю «Гривні» начальниця Олешківської МВА Тетяна Гасаненко зазначила, що в Козачих Лагерях – надзвичайно складна ситуація. Там немає ні світла, ні води, ні газу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Чотири села знищені повністю»: відверта розмова з начальницею Олешківської МВА

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів