Де можуть вручити повістку та які штрафи загрожують за її ігнорування

Де можуть вручити повістку та які штрафи загрожують за її ігнорування

Автор: Марина Поліщук 20 Май 2024 15:40

Від суботи, 18 травня, чоловіки 18-60 років почали оновлювати свої облікові дані у військкоматі та через спеціальний застосунок «Резерв+». Це передбачає новий закон про мобілізацію, яким також дещо змінили правила вручення повісток. Де та хто наразі має право вручити повістку?

НА РОБОТІ – ЗАКОННО

У Міністерстві оборони розповіли, чи законно вручати повістку на робочому місці. За словами речника оборонного відомства Дмитра Лазуткіна, закон дозволяє це. При цьому обов’язок працедавця – не тільки сповістити співробітника про виклик до ТЦК, а й проконтролювати його явку.

«Відповідно до положень Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою уряду, представники виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, а також роботодавці, керівники підприємств, установ та організацій здійснюють оповіщення, вручення повісток, ознайомлення з наказами про необхідність прибути до ТЦК»,зазначив речник Міноборони.

ДЕ ЩЕ МОЖУТЬ ВРУЧИТИ ПОВІСТКУ

Загалом, згідно із законом про зміну правил мобілізації та військового обліку, вручити повістку можуть:

- представники ТЦК, органу СБУ та підрозділу Служби зовнішньої розвідки (залежно від того, де військовозобов'язаний перебуває на обліку),

- представники органу місцевого самоврядування (сільських, селищних рад та міських виконкомів),

- роботодавець (керівник підприємства, де працює військовозобов'язаний),

- керівники навчальних закладів (за наявності розпорядження ТЦК),

- управителі багатоквартирних будинків (ОСББ).

Отже, вручити повістку можуть за місцем роботи, проживання, на вулиці, у парках, у будь-якому громадському місці, на блокпостах.

При цьому поліцейські, згідно з новим законом, не вручатимуть повістки – вони лише будуть брати участь у заходах щодо оповіщення разом із представниками ТЦК, забезпечуючи порядок під час вручення.

ПОВІСТКИ – ПОШТОЮ

Від середини липня повістки розпочнуть надсилати й поштою. Це буде після того, як пройде 60 днів на оновлення військово-облікових даних.

Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів від 16 травня 2024 р. № 560 «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період».

«У разі неуточнення протягом 60 днів резервістом або військовозобов’язаним своєї адреси місця проживання повістка надсилається на його адресу зареєстрованого чи задекларованого місця проживання», - зазначено в документі.

ПІДВИЩЕНІ ШТРАФИ

У разі отримання повістки про виклик до ТЦК громадянин зобов’язаний з’явитися в зазначене в ній місце та в зазначений термін. Ігнорування повістки або відмова від проходження ВЛК загрожує штрафами, які віднедавна підвищили.

Це прописано в законі про посилення відповідальності за військові правопорушення, який 17 травня підписав Президент. За порушення правил військового обліку під час воєнного стану військовозобов'язані, призовники та резервісти можуть отримати від 17 000 гривень до 25 500 гривень штрафу.

Зокрема, за неявку до ТЦК за повісткою, ухилення від постановки на облік та за несвоєчасне оновлення даних спочатку призначатимуть мінімальний штраф у 17 тис. гривень. А от підприємства, які ігнорують необхідність ведення військового обліку працівників, можуть покарати на суму від 34 тис. гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Україна мене не ростила й не годувала»: в Одесі суд оголосив вирок ухилянту 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів