Розмінування Миколаївщини пришвидшиться – спецтехніки та операторів стало більше

Розмінування Миколаївщини пришвидшиться – спецтехніки та операторів стало більше

Автор: Марина Поліщук 20 Май 2024 10:40

У Миколаївській області побільшало сертифікованих операторів машин механізованого розмінування, а також і самих машин. Продовжують розміновувати поля й мінно-пошукові собаки.

Днями у Вінниці завершився тренінг для саперів ДСНС – екіпажів машин механізованого розмінування. Брали в ньому участь і піротехніки Миколаївщини, які опановували теоретичні та практичні навички керування системою з розмінування DOK-ING MV-10, повідомили в ДСНС України.

Тренерами були досвідчені інструктори з Хорватії. По завершенню сапери склали два іспити: теоретичний і практичний, та отримали сертифікати міжнародного зразку.

Техніки, що здатна очищувати мінні поля із дистанційним керуванням, у регіоні теж стало більше – в область прибули відділення механізованого розмінування із Запоріжжя із 2 машинами GCS-200. Це безпілотна, дистанційно керована платформа, якою управляє один оператор за допомогою радіопульта. Під час розмінування міни підриваються або знищуються переднім інструментом, у такий спосіб відводячи вибух від уразливих частин системи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гроші за розмінування полів: хто з фермерів та як може отримати компенсацію

Як повідомили в пресслужбі ГУ ДСНС в Миколаївській області, на сьогодні в регіоні працюють по одній машині механізованого розмінування MV-4 та MV-10 на дистанційному керуванні, один роботизований комплекс Digital Vanguard-ST, який призначений для проведення розвідки та дистанційного знешкодження боєприпасів, та дві машини механізованого розмінування GCS-200.

За допомогою цієї техніки вже розміновано 140 гектарів територій Миколаївщини.

Як розповідала «Гривна», до розмінування земель сільськогосподарського призначення в області залучені й мінно-пошукові собаки. Протягом місяця вони разом із кінологами-саперами обстежили майже 3 гектари земель.

«Дві бельгійські вівчарки, Альф та Квад, обстежили 2,93 га територій Первомайської громади Миколаївського району, знайшли 38 боєприпасів», - повідомили рятувальники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іноді доводиться мотивувати іграми чи смаколиками: як собаки-сапери розміновують Миколаївщину

На головній світлині: машина механізованого розмінування GCS-200 на одному з полів Миколаївщини. Фото: Фейсбук/ГУ ДСНС у Миколаївській області

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів