Два порти Одещини  – у рейтингу 5 найприбутковіших держпідприємств країни

Два порти Одещини – у рейтингу 5 найприбутковіших держпідприємств країни

Автор: Ян Ярчук 20 Май 2024 09:25

Торговельний порт «Чорноморськ» на Одещині потрапив у п’ятірку найприбутковіших держпідприємств за обігами за результатами 2023 року.

Про це відомо з аналітичних даних, вказаних на Opendatabot.

Зазначається, Чорноморський порт продемонстрував найбільше зростання прибутку, що за рік підвищився у 26 разів: з 37,2 млн до 986 млн грн.

Також до п’ятірки найприбутковіших держпідприємств увійшов ще один порт з Одещини – Ізмаїльський морський торговельний порт. Його дохід сягнув 2,71 млрд грн, а прибуток – 1,01 млрд грн. Це найбільший показник в Одеській області. Водночас найприбутковішим підприємством України є «Ліси України» — 2,8 млрд грн.

Зазначимо, що нещодавно The New York Times, аналізуючи ситуацію з морським експортом, писало, що потік зернових суден через порти Одеської області є бажаним поштовхом для відновлення економіки України, враховуючи втрати від війни. А морський експорт зерна з країни повернувся майже до довоєнного рівня.

«Згідно з даними Адміністрації морських портів України, за останні шість місяців Україна експортувала 27,6 млн метричних тонн зернових і олійних культур через Чорне море, головний експортний шлях країни. Це лише на 0,2 мільйона метричних тонн менше середнього обсягу експорту за той же період з 2018 по 2021 рік, до початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року», – пише The New York Times.

ЧИТАЙТИ ТАКОЖ: Через безсилля та страх: РФ атакувала порт в Ізмаїлі, куди напередодні зайшли іноземні судна 

Водночас закордоні аналітики попереджають, що це може тривати недовго. Однією з головних причин, що перешкоджає поверненню на довоєнний рівень, зрозуміло є системні російські атаки на одеські портові споруди.

На фото експорт зерна/ Agropolit

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів