Протягом декількох днів військово-облікові дані оновили вже близько 260 тисяч українців

Протягом декількох днів військово-облікові дані оновили вже близько 260 тисяч українців

Автор: Ян Ярчук 20 Май 2024 18:30

З 18 травня в Україні запрацював спеціальний застосунок «Резерв+» для військовозобов’язаних, що надає можливість оперативно оновити дані про себе.

Фактично додаток працює третій день, але вже викликав неабиякий попит, про це розповів Дмитро Лазуткін, речник Міноборони України в ефірі телеканалу «Радіо Свобода».

«Наразі оновили дані близько 260 тисяч українців, ще більша кількість авторизувалася, на даний момент це близько 460 тисяч. На сьогодні «Резерв+» доступний в понад 200 країнах світу. Тобто, ті військовозобов’язані українці, які знаходяться за кордоном, також можуть уточнити свої дані», – зазначив Дмитро Лазуткін.

Це у рази більше, ніж, наприклад, у ТЦК та ЦНАПах. Оскільки за статистикою даних МО України станом на 13: 00 20 травня свої дані через ТЦК та СП оновили  2 944 осіб, а через ЦНАП – 3 703.

Речник МО Дмитро Лазуткін також додав, що у перший день роботи застосунку там не можна було авторизуватися з-за кордону, наразі така можливість вже доступна.

Однак за кордоном можна авторизуватися в «Резерв+» лише через ID-банкінг, але якщо буде запит, то розглянуть й інші способи:

«Якщо буде запит на якусь іншу форму авторизації, на якийсь інший алгоритм, знову ж таки з-за кордону переважно, тому що від українських військовозобов’язаних такого запиту не надходило на цей час. Але, якщо будуть запити – їх буде опрацьовано», – прокоментував Дмитро Лазуткін.

Також він зазначив, що запуск додатку не вплине на практику перевірок документів у війсьово-зобов’язаних на вулицях міст, вони триватимуть й надалі. Більш того, він наголосив, що згідно з законом перевіряти військово-облікові документи, які треба носити з собою всім військовозобов’язаним, мають право працівники ТЦК, поліції та СП, а також прикордонної служби.

Зазначимо, що нещодавно «Гривна» вже писала, що до 16 липня включно всі військовозобов'язані віком 18-60 років повинні оновити свої облікові дані, а також публікувала алгоритм дій від Міністерства оборони України.

Фото ілюстративне з відкритих джерел

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів