Відновлений млин із Херсонщини вже можна побачити в Пирогові (фото)

Відновлений млин із Херсонщини вже можна побачити в Пирогові (фото)

Автор: Марина Поліщук 20 Май 2024 16:55

18 травня, у Міжнародний день музеїв, у Національному музеї народної архітектури та побуту в Пирогові був представлений відновлений млин із села Олександрівка Станіславської громади.

Як розповідала «Гривна», млину вже понад 100 років. Останні 50 років вітряк чекав на ремонт в музеї народної архітектури та побуту, куди його перевезли ще за радянських часів. 

Відновленням раритетної споруди займався від 2023 року фонд «МХП-Громаді».

«Якби українські вітряки могли говорити, то вони б в унісон привітали свого старенького брата-вітряка з Херсонщини, який днями розпочав своє нове життя в Пирогові»,повідомили на сторінці фонду в соцмережі 19 травня.

Благодійники нагадали непросту історію млина. Збудований наприкінці ХІХ – початку ХХ століття в селі Олександрівка Білозерського району Херсонської області, у 1973 році він був перевезений до музею просто неба. У наступні роки мала відбутися його реконструкція. Однак жодні роботи не проводилися, і вітряк зазнав суттєвих пошкоджень стін, покрівлі, дверей, крил.

«Згідно з кресленнями, нам разом зі спеціалістами вдалося реконструювати цей зразок народної архітектури півдня України. А до відкриття – ще й облаштувати територію навколо, щоб сотні людей з усієї України змогли відчути силу й дух української історії», – зазначено в повідомленні.

Тож усіх охочих побачити цей символ стійкості української культури запрошують до Пирогова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дива існують: на Херсонщині з-під завалів зруйнованого шкільного музею вдалося врятувати частину фотоархіву

На світлинах: відреставрований млин з Олександрівки, 18 травня 2024 р. Фото: Фейсбук/Фонд «МХП-Громаді» та Національний музей народної архітектури та побуту України

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів