Сезон херсонської черешні відкрито: врожай буде на рівні минулого року, проте ціни обіцяють нижчі

Сезон херсонської черешні відкрито: врожай буде на рівні минулого року, проте ціни обіцяють нижчі

Автор: Дарина Лапіна 19 Травня 2024 17:00

Цього сезону черешні буде не більше, ніж торік, а ціни — нижчі. Такий прогноз дав агроном одного з господарств Херсонщини. Та разом з тим, на ринках південних міст, зокрема і Херсона, ягоду вже продають і ціни на неї різняться.

Силами працівників СТОВ «Енограй» (ТМ FruitOk) на Херсонщині посаджено 50 га черешні від суперраннього до суперпізнього сортів.Скільки вдасться зібрати врожаю, поки на підприємстві не можуть сказати, але планують не менше, ніж торік — 200 т ягоди.

Про це «AgroPortal.ua» розповів агроном господарства «Енограй» Віталій Крупа. 

За його прогнозами, цього сезону продукції буде ненабагато більше, ніж торік, і ціна буде нижчою.

До війни площа саду господарства сягала 400 га, зараз вдалося зберегти 160 га. Основні культури — персик, черешня, слива.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Над головами літають снаряди. Як сьогодні працює підприємство «Енограй», що вирощує сади на «нулі» на Херсонщині

Збір черешні підприємство планує розпочати наприкінці травня — на початку червня. Як зауважує агроном господарства, на цьогорічний сезон ягід дуже вплинули температурні гойдалки.

«Погодні умови вплинули на кожен сорт по-різному. Той, що зацвів трохи раніше, і коли літала бджола, — гарно запилився. А ті, що зацвіли у холодну пору, вже гірше зав’язались. Зараз температури низькі, зранку до +5°С, вдень +20-25°С. Такі великі перепади для дерев не дуже сприятливі, та й для всіх культур», –  розповів Віталій Крупа.

Найбільшою проблемою на підприємстві залишається відсутність сезонних працівників.

«У нас катастрофічно не вистачає людей. На Херсонщині ситуація нестабільна, важка, люди виїздять, бояться йти працювати. Раніше на збір ягоди сюди їхали з усіх областей України. Але гуртожиток, де раніше проживали сезонні працівники, знищили окупанти, тому немає можливості привезти людей на роботу, та й через існуючу небезпеку не привезеш нікого», — зазначає Віталій Крупа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупаційна влада визнає, що неспроможна забезпечити врожай на ТОТ Херсонщини

За його прогнозами, цього сезону продукції буде не набагато більше, ніж торік, і ціна буде нижчою.

«Навіть не скажу, з якої ціни будемо починати, подивимося по ситуації на ринку. Люди зараз беруть овочі борщового набору та продукти, які споживають кожного дня, а фрукти — це десерт. У нашій країні пенсіонери не можуть собі дозволити купити черешню по 250 грн чи навіть по 150 грн. Але зважаючи на те, що паливо та ЗЗР дуже дорогі, хотілося б, звичайно, високої ціни, щоб хоча б мінімум заробляти, а не просто відпрацювати сезон, аби працювати», - розповів агроном.

Цього сезону підприємство планує реалізовувати ягоду на внутрішньому ринку. Співпрацюють з мережами METRO, WineTime та місцевими перекупниками.

Відмітимо, що черешню вже продають на ринках південних областей, але про масовий продаж мова поки не йде. Так, в Херсоні, на Дніпровському ринку, цієї ягоди майже немає. Як розповіла херсонка Оксана, є трохи домашньої черешні, і ціни на неї різні – від 30 і до 80 гривень за кілограм (на фото). За словами містянки, привозної ягоди вона не знайшла, продавці реалізують місцевий товар.

А в Миколаєві та Одесі наразі ціни на черешню є вдвічі вищими. Так, в Миколаєві ягоду можна придбати за 140-170 грн за кг. В Одесі за кіло черешні просять від 150 до 180 грн. В сусідньому місті Южне на місцевому ринку 19 травня вдалось знайти лише декілька ящичків черешні у двох продавців за однаковою ціною – 150 грн за кіло.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Утричі дешевше, ніж торік: скільки коштує полуниця в Херсоні, Одесі та в окупованих Великих Копанях

А от солодких херсонських кавунів, цього року фермери області обіцяють зібрати в 5 разів більше. Якщо торік їх вирощували на площі в 200 га, то вже цього року – на площі в 1000 га. Вже більше половини, а саме 570 га посадили Високопільській, Бериславській, Дар’ївській, Херсонській та в Музиківській громадах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посівна на Херсонщині: скільки посадили кавунів і картоплі та чим допомогли інші області

Головна світлина ілюстративна, фото в тексті – «Гривна», Дніпровський ринок в Херсоні, 19 травня.

 

 

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів