Як працюватимуть мобільні аптеки на прифронтових територіях, зокрема й Херсонщини?
Ілюстративне фото

Як працюватимуть мобільні аптеки на прифронтових територіях, зокрема й Херсонщини?

Автор: Марина Поліщук 15 Августа 2023 08:00

4 серпня уряд ухвалив постанову, якою дозволив створювати мобільні аптечні пункти. Такі мобільні аптеки будуть функціонувати виключно у сільській місцевості, де відсутні стаціонарні аптечні пункти. А також на прифронтових територіях та в зонах надзвичайних ситуацій.

Сьогодні в Україні є понад 20 тисяч сіл та селищ, які досі не мають аптечних пунктів. Такі умови суттєво ускладнюють доступ населення до лікарських засобів. Складна ситуація з відсутністю аптек і на територіях, де ведуться активні бойові дії, зокрема й на Херсонщині, де медична та аптечна інфраструктура суттєво зруйнована. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія вбила 11 медиків на Херсонщині та знищила 26 медзакладів – Прокудін

«Одна з проблем медичної галузі, над вирішенням якої ми працювали тривалий час, це забезпечення доступу людей до необхідних їм ліків там, де цей доступ з певних причин обмежений. Йдеться про сільську місцевість та території, на яких тривають активні бойові дії. Постійні атаки Росії, руйнування медичної інфраструктури, порушення логістичних ланцюгів ще більше ускладнюють ситуацію. Сьогоднішнє рішення уряду відкриває можливості для функціонування мобільних аптек, що дозволить покращити ситуацію», – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Детальніше про те, як працюватимуть мобільні аптеки, розповіли в пресслужбі Мінохорони здоров’я.

Які ліки можна буде купити в мобільних аптеках?

Мобільні аптеки можуть відпускати лікарські засоби за рецептом та без нього, а асортимент визначатиме ліцензіат (суб’єкт господарювання, який має ліцензію з роздрібної торгівлі лікарськими засобами). Усі рецептурні препарати відпускатимуться виключно за рецептом – як паперовим, так і електронним.

Мобільні аптеки також відпускатимуть лікарські засоби, які підлягають реімбурсації за програмою «Доступні ліки». 

У мобільних аптеках заборонено продаж наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Скільки планується створити таких аптек, хто визначатиме потребу в них?

МОЗ не визначає кількість та потребу в мобільних аптечних пунктах. Ліцензіати з роздрібної торгівлі лікарськими засобами самостійно визначатимуть потребу та відповідно розподілятимуть потужності.

Міністерство лише надає механізм для здійснення такої торгівлі та закликає аптечні мережі долучитися до ініціативи спрощення доступу населення до лікарських засобів.

Які вимоги до мобільних аптечних пунктів?

У мобільній аптеці має бути водій та не менше одного фармацевтичного працівника, який безпосередньо відпускатиме лікарські засоби. Наявність завідувача не є обов’язковою, на відміну від стаціонарного аптечного пункту.

Автомобіль повинен містити на зовнішніх поверхнях напис «мобільний аптечний пункт» та інформацію про приналежність до певного ліцензіата.

Транспортний засіб повинен містити достатню кількість площ для належного зберігання та реалізації лікарських засобів, медичних виробів, розміщення касового апарата, холодильного обладнання. Також обов’язковою вимогою є наявність холодильного обладнання та пристроїв реєстрації і здійснення контролю за температурою і відносною вологістю повітря.

Також авто має бути обладнане місцем для санітарної обробки рук.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів