Сиділи без світла, газу й води – влада Херсона  зустрілася з постраждалими лише через 3 дні після удару КАБами

Сиділи без світла, газу й води – влада Херсона зустрілася з постраждалими лише через 3 дні після удару КАБами

Автор: Дарина Лапіна 19 Май 2024 14:00

Внаслідок російського удару керованими авіабомбами по Херсону 15 травня жителі пошкоджених будинків залишились без доступу до комунікацій. Представники Херсонської МВА зустрілись з місцевими мешканцями, що залишились без світла, газу і води, 18 травня, і лише після цього проблему почали вирішувати.

Зустріч представників Херсонської МВА з херсонцями постраждалими, внаслідок удару КАБами по місту 15 травня,  відбулась в суботу, 18 травня. Про це на своїй сторінці в соцмережі розповів начальник ХМВА Роман Мрочко. 

«За моїм дорученням сьогодні представники Херсонської міської військової адміністрації зустрілись із мешканцями будинків, що були пошкоджені внаслідок авіаудару, який російська авіація завдала у середу. Під час зустрічі опрацювали проблемні питання, які залишились у жителів розбитих ворогом будинків. В одному з них були відсутні електрика, газ, вода», - йдеться в дописі голови ХМВА.

За його словами, вже після цієї зустрічі, протягом дня аварійні бригади водоканалу змогли підключити послугу до цієї багатоповерхівки на 7 під’їздів. Завдяки фахівцям КП «Херсонміськсвітло» відновили в одному з будинків електропостачання.

Не можна не зауважити оперативність міських служб, які протягом одного дня змогли допомогти мешканцям багатоповерхівки повернути доступ до життєво необхідних ресурсів. Однак чому влада міста не почала займатись вирішенням проблеми одразу – хоча б на наступний день після обстрілу, щоб люди не сиділи без комунікацій декілька днів – питання відкрите.

Те саме стосується і організації гарячого харчування для постраждалих вразливих категорій.

«Оперативно було вирішене питання адресної доставки гарячих обідів, оскільки у пошкоджених будинках залишається багато самотніх людей похилого віку, маломобільних. І вже сьогодні (18 травня час публікації допису – авт.) їм привезли їжу під будинки», - написав Роман Мрочко. Знову ж таки – чому лише за декілька днів після обстрілу? Тим більше, що досвід організації такої роботи в українських містах є. В сусідній Одесі місцева влада організовує координаційні штаби на місцях обстрілів, де люди можуть не лише отримати гуманітарну допомогу, а й оперативно залишити свої координати та інформації щодо пошкодженого обстрілами  майна.  

Сьогодні, 19 травня, Роман Мрочко опублікував ще один допис щодо ліквідації наслідків російського обстрілу Херсона 15 травня.

Так, внаслідок російської атаки у середмісті Херсона пошкоджено 11 багатоповерхових будинків. Через те, що серйозних пошкоджень зазнали і самі будинки, і комунікації, довелось знеструмити 1 багатоповерхівку повністю, 1 - частково, від газу були відключені 6, без води залишився 1 будинок.

«На сьогодні (19 травня – авт.) завдяки злагодженим діям наших комунальників у будинку, який був частково знеструмлений, електропостачання відновили. Аварійні бригади водоканалу полагодили мережу і повернули водопостачання до будинку, який був відключений. З учорашнього дня у 102 квартирах є вода. Газопостачання вдалося відновити у трьох будинках - в 1 повністю і у 2 частоково, тож 106 квартир вже забезпечені газом.

Роботи з ліквідації наслідків ворожого авіаудару тривають. Завершити їх планується у найкоротший термін», - повідомив начальник Херсонської МВА Роман Мрочко. 

Відмітимо, що міські комунальні служби після обстрілу оперативно позакривали вибиті шибки вікон в пошкоджених будинках. Станом на 18 травня, комунальники закрили ОСБ плитами майже пів тисячі вибитих вікон (на фото), а також продовжують обрізати пошкоджені дерева, щоб убезпечити перехожих. Досить часто в таких будинках залишаються жити люди вразливих  категорій, зокрема старенькі бабусі та дідусі. Можна лише уявити, як це, коли до твого помешкання через забиті шибки майже не пробивається сонячне проміння…

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фото з місця влучання КАБами в центрі Херсона від журналіста «Гривни»

Головна світлина: «Гривна», в тексті – зі сторінки Романа Мрочка.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів