Питання виплати заробітної плати бюджетним працівникам на тимчасово окупованій Херсонщині дуже важливе, адже виконання державою своїх зобов’язань по зарплаті - це, передусім, інструмент підтримки зв’язку крани зі своїми громадянами. Також це допомагає боротися із введенням рубльової зони і з так званою «інтеграцією» Херсонщини в росію.

На жаль, на сьогодні відомо, що три місяці працівники Херсонщини, які отримають зарплату із бюджету, сидять без грошей. Це стосується десятків тисяч жителів Херсонщини: працівників підприємств та закладів обласного підпорядкування, місцевих рад. Обіцянка розрахуватися до кінця тижня, яка була озвучена радником керівника Херсонської обласної військової адміністрації Сергієм Хланем, так і залишилася словами надії.

Світло на цю ситуацію пролив у своєму інтерв’ю голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко:

«Казначейство працювало в Херсоні до початку квітня. Коли виникла загроза того, що окупанти можуть використати наші ключі й зайти в систему казначейства України, тоді Кабмін прийняв рішення про переведення нашого казначейства. Таким чином, усі платежі, які повинні були здійснюватися в межах державного та обласного бюджетів, були переведені в іншу область. Водночас Президент України створив обласну військову адміністрацію, яка зараз знаходиться за межами Херсонської області.

Однак департамент фінансів обласної держадміністрації, на жаль, не вийшов. Його співробітники залишилися там, і відповідно їхні токени (електронні ключі) стали недійсними, бо ці люди знаходяться на окупованій території.

І тому зараз ситуація наступна: з держбюджету все виплачено, закрито по кінець травня. Однак є проблема зі 132-ма підприємствами комунальної форми власності, які фінансуються з обласного бюджету. Усі платіжки – цього разу вже "мокрі", а не в електронному вигляді – лежать у казначействі. Вони мають бути перевірені, адже ніхто не налаштований платити колаборантам тощо. Упевнений, що це питання буде вирішено найближчим часом і буде закрито всі виплати за пів місяця квітня та травень. Також мені обіцяли, що може бути навіть аванс за червень».

На своїй сторінці в соціальній мережі голова облради ще раз підтвердив тезу про це:

Виявляється, відповідальність за несплату зарплати та відсутність фінансування на харчування, ліки в інтернатних закладах лежить на департаменті фінансів Херсонської обласної військової адміністрації, якою керує Геннадій Лагута. Але питання виникають і до пана Самойленка, і до пана Лагути: якщо іще в квітні було зрозуміло, що ситуація настільки проблемна, чому вона затягнулася аж середини червня? Чому одразу не відреагували та не замінили ті самі електронні ключі, не призначили виконуючих обов’язки департаменту на підконтрольній уряду України території та не виконали інші необхідні речі?

Тэги:

Херсон
Херсонщина
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів