Відмовлялася їхати далі, доки не відчує руку свого чоловіка: щемлива історія евакуації подружжя з ТОТ Херсонщини

Відмовлялася їхати далі, доки не відчує руку свого чоловіка: щемлива історія евакуації подружжя з ТОТ Херсонщини

Автор: Ян Ярчук 26 Апр. 2024 15:30

Нещодавно з тимчасово окупованої Херсонщини вдалося вибратися літній подружній парі – Ганні та Володимиру. Жінка має порушення зору, а чоловік – майже не ходить.

Перетинали кордон у пункті пропуску «Покровка (Україна) – Колотилівка (РФ)». На сьогодні це єдиний зелений коридор, яким українці можуть виїхати на підконтрольну Україні територію.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Дорога життя: з окупованої Херсонщини до вільної України – за 200 доларів

Як відомо, для того, аби потрапити на вільну Україну жителям ТОТ потрібно подолати двокілометровий пішохідний перехід. Оскільки обоє мають проблеми зі здоров’ям, то потребували сторонньої допомоги.

Тому на пішохідному переході Ганні і Володимиру допомогли волонтери Загону швидкого реагування Сумської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.

Саме вони й розповіли щемливу історію подружжя з Херсонщини.

«Жінка першою перетнула кордон, ми її зустріли, поклали на евакуаційний візок, але вона відмовилася їхати далі, доки у своїй руці не відчує руку свого чоловіка. Тож ми там на переході дочекались пана Володимира. Вона навпомацки переконалась, що то він, і тільки тоді ми рушили», – говорить Віталій Кулик, волонтер Загону швидкого реагування ТЧХУ.

Зазначимо, що на сайті Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України є інформація щодо виїзду з ТОТ. Там також пишуть, що після пішого переходу державного кордону України через контрольний пункт пропуску Колотилівка (РФ) — Покровка (Україна) волонтери безоплатно перевозять українців до Сум на перевірку документів. Для маломобільних передбачений спецтранспорт.

Фото: Сумська обласна організація Товариства Червоного Хреста України/фейсбук 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів