Пелікани над Херсоном та Одещиною: червонокнижні птахи не мають спокою під час війни

Пелікани над Херсоном та Одещиною: червонокнижні птахи не мають спокою під час війни

Автор: Марина Поліщук 26 Апр. 2024 17:00

Зранку 26 квітня над херсонським Островом довго кружляли кілька пеліканів. До цього величезну зграю пеліканів, яка пролітала крізь дим після ракетного обстрілу, зафіксували рятувальники Одещини. Попри обстріли та вибухи, ці птахи не полишають небезпечних місць.

Про візит червонокнижних птахів до Херсона «Гривні» розповіла жителька мікрорайону Корабел Галина. Жінка сфотографувала птахів і зазначила, що пернаті гості підняли настрій жителям Острова.

«Сьогодні вранці над Островом дуже довго кружляла п'ятірка пеліканів. Великі птахи зробили кілька десятків кіл над одним із дворів, причарувавши спостерігачів, які думали-гадали – звідки та чому пелікани завітали до Херсона. Феєричний танок цих птахів продовжувався хвилин 15-20. Після цього птахи полетіли в північно-східному напрямку», - розповіла пані Галина.


Пелікани над Херсоном, 26 квітня 2024 р. Фото читачки «Гривни» Галини

22 квітня під час проведення рятувальних робіт на Одещині після чергового ракетного обстрілу зграю пеліканів, що летіла крізь дим, зафіксували співробітники управління ДСНС.

«Під час ліквідації масштабних наслідків ракетного обстрілу Одещини рятувальники побачили сотні пеліканів, які пролітали крізь дим. Ми не знаємо, що стало причиною їхнього візиту в це небезпечне місце, але це дало нам ще більше прагнення та сил для боротьби зі злом», - написали рятувальники на своїй сторінці в інстаграмі та опублікували зворушливе фото.


Пелікани на Одещині. 22 квітня 2024 р. Фото: ГУ ДСНС в Одеській області

Як повідомляла «Гривна», наприкінці березня цього року на Тузлівські лимани в Одеській області прилетіли зграї червонокнижних рожевих пеліканів. Науковці зафіксували декілька зграй – загалом понад 500 птахів. Частина з них зупинилася на Одещині, а частина полетіла далі на північ – до інших лиманів Причорномор'я.

Можливо, саме цих рожевих рідкісних птахів, занесених до Червоної книги України, бачили херсонці та одесити. Птахи, як і люди, не мають спокою та страждають від жорстокої війни, яку розв’язала Росія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дражнять собак та гріються на підвіконнях: як фазани хазяйнують у Херсоні та селах області (відео)

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів