Автор: Євген Веселов 16 Июня 2022 15:40

Третій місяць без зарплат та фінансування працюють обласні заклади Херсонщини

Як крик душі сприймається допис у соцмережі в.о. директора Центру соціально-психологічної реабілітації дітей Херсонської обласної ради Володимира Сагайдака:

«Життя в окупації має свої особливості. Без фінансування на харчування дітей, третій місяць без заробітної плати, люди, які відповідально відносяться до своїх обов'язків, хто вони? На сьогодні вони волонтери. Дякую всім друзям за вашу підтримку, дякую колективу за роботу та розуміння!»

В закладі, який херсонці знають, як дитячий притулок – майже 50 дітей з Херсонщини. 28 березня селище Степанівку, де знаходиться Центр обстріляли російські військові. Постраждала будівля закладу. Тоді волонтери зібрали близько 50 тисяч гривень на відновлення вікон та ремонт приміщень. Саме завдяки волонтерам всі ці місяці діти мають змогу харчуватись, є засоби гігієни та ліки. Щоб якось забезпечити себе у майбутньому, діти з вихователями саджають город. Хоч картопля та овочі будуть, кажуть.

Так ситуація по всім закладам обласного підпорядкування. Геріатричні пансіонати, спеціалізовані дитячі заклади, бібліотечні установи, заклади позашкільної освіти – всі без зарплати. Складніше за все закладам, де знаходяться люди похилого віку або діти. Вони крім грошей на зарплату не отримують фінансування на закупівлю продуктів, засобів гігієни, ліків…

Радник керівника Херсонської ОВА Сергій Хлань у коментарі до допису Володимира Сагайдака повідомив, що всі виплати будуть зроблені протягом тижня (тобто дедлайн 19 червня).

У відповідь люди не обираючи слів писали: «а де ж ви раніше були?», «чому не думали про дітей?», «чому не забрали їх, коли самі тікали з окупації?».

Дійсно, важко зрозуміти, чому фактично вже за чотири місяці повномасштабного вторгнення наші керманичі не змогли вирішити питання фінансування бюджетних установ.

Херсонська Буча: як росіяни катують і вбивають людей на півдні України

Зберігайте інформаційну гігієну! У мережі з'явився новий фейк про «ЗСУ вже на околицях Херсона»

Олександр Вілкул: «Херсонці, рідні, тримайтеся. Переможна українська армія вас визволить. Скоро»

«У нас, у херсонців, назавжди зламана психіка»: евакуйована з Херсона активістка розповіла про життя в окупації

Росіяни планують красти електроенергію українського Півдня